۵ نکته مهم در انتخاب رستوران

حتما براي شما هم پيش امده که تصميم مي گيريد  به يه رستوران برويد ولي نگران پيدا کردن يک رستوران خوب هستيد ، و اين موضوع وقتي حادتر مي شود که شخص عزيزي هم همراه شماست و بحث آبرو  در ميان است ، يک روش گشتن در خيابان هاست و پيدا کردن رستوران ، يک روش هم مراجعه به سايت هاي معتبر معرفي رستوران است و يکي هم پرس وجو مي باشداز دوستان و آشنايان ، حالابريم به سراغ روش اول و اينکه شما از کجا رستوران خوبو تشخيص بديد و با غذاي بد و مونده طرف نشيد


نکته اول در انتخاب رستوران مشاهده وضعيت ظاهري رستوران است ، هيچ وقت وارد رستوراني که ظاهر کثيف و نامرتبي دارد نشويد ، چون اين يک اصل بديهي است که وقتي رستوران با حفظ تميزي به مشتريان خود اهميتي نمي دهد پس نبايد انتظار غذاي خوبي هم داشته باشيد ، ظاهر رستوران ، برخورد پرسنل ، ميز و صندلي ، به روز بودن ظاهر رستوران و مواردمشابه بسيار با اهميت هستند .چون نشانه علاقه مندي صاحب رستوران به جذب مشتريان بيشتر مي باشد.البته ممکن است برخي رستوران هاي خاص هم جهت حفظ مثلا نوستالژيک خود ظاهر خود را قديمي و خسته جلوه نمايد که آن فرق مي کند.

نکته دوم و با اهميت اين است که هيچ وقت وارد رستوران هايي که سبک هاي غذايي متنوعي دارند نشويد ، رستوراني که هم چلوکباب سرو مي کند و هم پيتزا و هم غذاي دريايي و هم قهوه سرو مي کند مطمئنا تمرکز لازم را روي غذاهاي اصلي خود ندارند.مگر رستوران هاي بين المللي که چند آشپز و سر آشپز دارند .وگرنه رستوراني که ابعادش مفيد است ??? متر است چگونه امکان دارد بتواند اين تنوع غذايي را با بهترين کيفيت حفظ نمايد .از ما مي شنويد اين جور رستوران ها نرويد.

نکته سوم : در يک نگاه مشتريان رستوران را برانداز کنيد و با توجه به نوع مشتريان ، ازدحام يا خلوتي رستوران ، نوع رفتار و حالت چهره مشتريان بعد از خروج از رستوران و….. مي توانيد تا حدودي از کيفيت غذاي رستوران آگاه بشويد .فقط نکته مهم اين است که ازدحام و شلوغي رستوران دليل بر خوب بودن رستوران نيست .مثال واضح آن هم  رستوران هاي فراوان  “”اژدر زاپاتا “”هستند.

نکته چهارم: بالا بودن قيمت دليل بر کيفيت رستوران نمي باشد.منوي رستوران را مشاهده کنيد ، اگر با اسمهاي عجيب غريب مواجه شديد و قيمت هاي عجيب غريب تر، به هيچ وجه حول نشويد و بادقت محتويات غذاي مورد نظر را بخوانيد و يا از گارسن بپرسيد .مظمئنا رستوران هاي خوب با سعه صدر جوابتان را خواهند داد.

نکته پنجم :در مناطقي به دنبال رستوران بگرديد که تنوع رستوران زيادي وجود دارد، مثل بقيه اصناف وقتي رقابت وجود داشته باشد ، مطمئنا کيفيت هم بهتر خواهد شد.البته موارد نقضي هم وجود دارد مثل دربند و فشم ، ولي احتمال پيش آمدن اين موارد بسيار نادر است.و اکثرا در مناطق پر رستوران خيز رستوران همواره سعي بر حفظ کيفيت و ارتقارستوران هاي خود دارند.

خيلي موارد ديگر را نيز مي توان برشمرد که به شما کمک مي کند به دام رستورانهاي بد غذا نيفتيد که مطمئنا در مقالات بعدي به آنهاخواهيم پرداخت .خوشحال مي شويم تجربيات خود را از رستوران گرديد و درارتباط با اين مطلب با ما در ارتباط بگذاريد.

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *