۵ دلیل شباهت ظاهری دختران به همدیگر

۵ دلیل شباهت ظاهری دختران به همدیگر

آیا تا به حال متوجه شباهت بیش از اندازه عده زیادی از دختران در کوچه و خیابان های شهر شده اید؟ به واقع چه عواملی در ایجاد این شباهت ظاهری موثر است؟ عده ای دلیل عمده چنین پدیده ای را خصوصیات نژادی می­دانند و عده ای دیگر دلایل دیگری را مد نظر دارند. در این نوشته به بیان دلایل اصلی شباهت دختران در کشور ایران پرداخته شده است:

  1. فرم ابرو ها و حالت چشم ها: دختران ایرانی از قدیم العیام به داشتن ابروان بلند و پرپشت معروف بوده اند. امروزه حتی کسانی که ابروان کم پشت دارند سعی می­کنند با کمک گرفتن از لوازم آرایشی و انواع روش های آرایشی مانند هاشور زدن و یا تتو کردن ابروان خود را پهن کنند . همچنین چشم های مشکی درشت و زیبا از دیگر خصوصیات دختران ایرانی به نسبت دیگر نژاد ها می باشد است.
  2. نحوه لباس پوشیدن: نوع لباس پوشیدن یکی از مهم ترین عوامل شباهت بین دختران است که در زمان های متفاوت و با معرفی مدهای گوناگون در جهان تغییر می­کند. برای مثال در یک دوره زمانی همه دختران ایرانی شلوار های دم پا گشاد می پوشیدند در حالی که امروزه همه آن ها شلوارهای چسبان و یا ساپورت را استفاده می­کنند.
  3. رنگ موها و ابرو ها: اگر بیش تر به اطراف خود نگته کنیم دختران ایرانی در بین دختران دیگر ملیت ها بیش ترین تمایل را به تغییر رنگ موهای خود به رنگ های روشن نشان می دهند رنگ مو ها هم چنین از مواردی هست که در زمان های متفاوت طبق مد روز مورد توجه افراد قرار می گیرد برای مثال در یک دوره زمانی در ایران همه دختر ها رنگ قهوه ای فندقی و در دوره ای دیگر همه موهایشان را شرابی می کردند . این موضوع یکی از دلایل اصلی شباهت به شمار می رود .
  4. حرکات مشابه صورت و بدن: یکی از مهم ترین عوامل ایجاد شباهت بین افراد و به ویژه دختران جامعه نحوه حرف زدن آن ها و استفاده از اعضای بدن مانند صورت، ابرو و یا دست برای بیان منظورشان می باشد که به طور کلی می توان از آن به عنوان زبان بدن یا (Body Language) یاد کرد . برای مثال بیش تر دختر های ایرانی علاقه دارند تا کوچک تر از سن خود به نظر برسند و سعی دارند تا در برخورد با افراد مانند دختر بچه ها صحبت کنند و همچنین بیش تر آن­ها دخترانی پر هیجانند و در حین صحبت کردن از دست های خود برای بیان منظورشان به افراط استفاده می کنند.
  5. عمل های زیبایی: علاقه دختران ایرانی به عمل زیبایی به خصوص در سال های اخیر در جامعه بسیار قابل توجه بوده است به طوری که از هر ۳ دختر ایرانی یک نفر از آن ها عمل زیبایی در صورت را انجام داده اند خواه عمل زیبایی بینی و خواه لب ها و گونه ها . جالب این جاست که تقریبا تمامی دختر ها به یک فرم مشابه برای بینی، لب ها و گونه های خب براساس مد روز علاقه مند بوده و پزشکان متخصص زیبایی دقیقا همان فرم مورد علاقه را بر روی صورت های آن ها کپی می کنند . در این صورت وقتی اجزای صورت دختران شبیه هم عمل جراحی شوند شکل ظاهریشان نا خودآگاه به هم شباهت پیدا می کند.

 

شباهت ظاهری دختران,شباهت ظاهری دختران,شباهت ظاهری دختران,شباهت ظاهری دختران,شباهت ظاهری دختران,شباهت ظاهری دختران

About گلچین

خانم گلچین پور ازنویسنده های جوان مجله کادوکارت هست که به تازگی به تیم ما ملحق شده است.به روز بودن مطالب از خصوصیات نوشته های ایشان است.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *