۱۱ راهکار برای خرید کادوی مناسب

۱۱ راهکار برای خرید کادوی مناسب

آیا شما هم هنگام خرید برای کسی که دوستش دارید یا از سر اجبار مجبورید کادویی بخرید مشکل دارید , ما در اینجا ۱۱ راهکار را به شما می آموزیم که دیگر نگران خرید کادو نباشید. تنها کافیست این ۱۱ مورد را همیشه مد نظر قرار دهید.

۱-توجه به چیزهایی که فرد کادوگیرنده برای خود می خرد.

همه ما معمولا به دنبال خرید علاقه مندی هایمان هستیم که می تواند از دید دیگران کلاهای لوکس و تجملاتی یا کالاهای کاملا بی ارزشی باشد.پس همیشه قبل از خرید کمی به چیز هایی که انها برای خود می خرند دقت کنید.

۲- به کادوهایی که انها برای دیگران می خرند خوب دقت کنید.

همیشه افراد معمولا کادوهایی را برای دیگران می خرند که در نگاه اول برای خودشان جذاب است .پس اگر با کادوگیرنده ارتباط نزدیکی دارید مطمئنا بارها با او همراه شده اید برای خرید کادو برای دیگران.پس از اینجا هم می توانید به علاقه مندی های وی دست پیدا کنید.

۳-استفاده از نظرات خودشان

از این تاکتیک معمولا برای افراد نزدیک و درجه ۱ می توان استفاده کرد.ما همه تقریبا می دانم برادرع خواهر , مادر و پدر و همسرانمان دنبال چه چیزی هستند و چه چیزی انها را خوشحال و غافلگیر خواهد کرد.پس برای افراد نزدیکمان کافیست کمی به علایق انها دقت کنیم.

۴-توجه به انچه واقعا نیاز دارند

 این مثال کمی خارجی است” یک سال کریمس ما خانه دوستی دعوت بودیم وقتی شامپاین را باز کرد, گیلاسی برای ریختن آن موجود نبود , سال بعد به طور اتفاق من و همسرم به همان خانه دعوت شدیم و باز این اتفاق افتاد , حالا حدس بزنید بهترین و مناسبترین کادو برای این خانه چیست؟؟؟” ساده نیست کمی؟؟؟

۵ -گزینه های جدید ایجاد کنید.

مثلا به منزل جدید دوستان خود می روید و با توجه به دکوراسیون آنها می توانید گزینه های جدید را برای خرید کردن کادو در ذهنتان ایجاد کنید.

 ۶ – بررسی علایق کادوگیرندگان که برای تفریح خود انجام می دهند.

اگر فرد کادوگیرنده علاقه مند به سفر یا کوهنوردیو می باشد خریدن یک کوله سفری یا پوتین یا لوازم سفر برای او بسیار لذت بخش می باشد.پس به علایق و تفریحات افراد کادوگیرنده بسیار دقت کنید تا کادوی مورد علاقه وی را بتوانید خرید کنید..

۷- دادن یک تجربه لذت بخش به جای خرید یک کادو

فکر کنید به جای خرید یک کادو برای همسرتان او را به یک رستوران یا ماساژ دعوت کنید یا برای پدرو مادرتان بلیط سفر به نقطه ای دیدنی تهیه کنید یا کودکتان را به شهربازی ببرید .مطمئنا ایجاد تجربه ای خوشایند در آنها خواهد کرد .شک نکنید.

۸ – راه حل یک مشکل

کادویی که شما می خرید می تواند در حکم راه حل یک مشکل باشد مثل خرید یک چاقوی آشپزخانه برای خانه مادرتان یا یک کیف لوازم ارایش برای همسرتان در حالیکه جایی برای لوازم ارایشش ندارد و این وضعیت اورا کلافه کرده است.دی حقیقت شما با کادویتان مشکل او را حل کرده اید.

۹- بررسی شبکه  های اجتماعی آنها

با توجه نقش روزافزون شبکه های اجتماعی در زندگی افراد , به راحتی می توان علاقه مندی های و نکات موردتوجه انها را تشخیص داد و به بهترین انتخاب برای خرید کادو رسید.پس کمی سرک کشیدن به شبکه های اجتماعی دوستانتان در اینجور موارد زیاد هم بدک نیست.

 ۱۰- از تخصص خاص خود استفاده کنید.

آیاشما تنها کسی هستید که تکنولوژی های روز دنیا را دنبال می کنید؟ایا شما تنخا کسی هستید که در خانواده به شدت اهل مطالعه هسستید و اخرین کتابهای روز بازار را مطالعه می کنید؟دانش خاص خود را در خرید کادو به کار ببرید و او را غافلگیر کنید

۱۱-دادن حق انتخاب به شخص

اگردر مرحله اخر به هیچ نتیجه ای مناسب برای خرید کادو نرسید بهترین حالت این است که حق انتخاب را به خود او بدهید .تا هرچه دوست دارد بخرد.کافیست به او کارت هدیه با مبلغی شارژ بدهید تا هر چه دوست دارد خودش بخرد

ترجمه مقاله ای از میندا زتلین با عنوان “۱۱ Habits of Highly Effective Gift Givers”

 

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *