کوروش آسوده بخواب ،ما میتینگ می ذاریم!!!!

کورش آسوده بخواب ، ما تو تلگراممون قرار میتینگ می ذاریم و کلی کلیپ خنده دار می سازیم و شاخ می شیم.

کورش آسوده بخواب ، که پسران و دختران این سرزمین با سر و وضعی بیگانه و آرایشی عجیب در حال میتینگ اند .

کوروش آسوده بخواب ، که میتینگ دیگر جای جلال آل احمد ها ،شاملو ها ، هدایت ها نیست.

کورش آسوده بخواب ، که پسران این سرزمین مراقب دختران این سرزمین هستند .

کورش کلا هر جور دوست داری بخواب ،چون اینجا هیچ چی سرجای خودش نیست!!!

وقتی متوجه میتینگ شدم که اخبار شبکه من و تو رو داشتم می دیدم و مجری برنامه با حالتی تمسخر آمیز از برگزاری دورهمی ای به اسم میتینگ توسط عده ای نوجوان یا به اصطلاح بچه های ۱۴-۱۵ ساله یاد کرد. و البته به اصطلاح خودشون میتینگ .جمعیتی نزدیک به ۲۰۰۰ نفر هم در این مراسم حضور پیدا کرده بودند.

به این ها می گویند دهه هشتادی ها ،این که اصلا این شبکه مقرضانه یا بی طرفانه این مطلب رو به این شکل نقل کرده اصلا مهم نیست ، این که برای دهه شصتی ها کلمه میتینگ یک جور دیگر تعریف می شد هم اصلا مهم نیست ، این که هدف از برگزاری این دورهمیه سراسر خنده که با رقص هم تموم شده هم اصلا و ابدا مهم نیست ، این که نیروی انتظامی باید چه برخوردی با این نسل کوچک می کرده تا دلشون نشکنه هم اصلا مهم نیست.

تغییر معنی و مفهوم واژه ها و ارزش هایشان به تدریج دارد تغییر می کند و این اتفاق اصلا خوشایندی نیست ،کلمه رنسانس تنها باید یک معنی و مفهوم را برساند ،شما نمی توانید به شعر های خواننده های لس انجلسی بگویید شعر نو ،چون شعر نو یعنی شاملو ،یعنی نیما ،یعنی سهراب سپهری نه شهرام شب پره ، نه حسن شماعی زاده .این واژگان دارای معنای مفهومی هستند و بار معنایی آنهاست که باعث ارزشمند شدن آنها می شود .

اگر برای این به اصطلاح جمع شدنشان و رقصو آوازشان و کتک کاری دخترها ، و جیغ و دادشون اصطلاح دور همی رو به کار می بردند مطمئنا مشکلی پیش نمی امد .ولی اصطلاح میتینگ از قدیم الایم دارای بار خاصیست ،و نگذاریم واژگانمون مانند فرهنگمون به ناکجا آباد برود

Untitle11d-1

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *