چگونه یک دوست واقعی باشیم؟

هیچ کس نمی توامد نقش وجود یک دوست واقعی را در زندگیش انکار کند, همه ما به یک دوست واقعی احتیاج داریم تا در مواقع مشکلات کنارمان باشد ,بتوانیم با او درد و دل کنیم و رازهای مگویمان را برایش بگوییم ,با هم بیرون برویم و اوقات خوشی را سپری کنیم,البته لازم داشتن یک دوست خود و واقعی این است که شما هم دوست خوبی باشید وگرنه دوستی یکطرفه نه شکل می گیرد و نه دوامی می آورد ,با رعایت موارد زیر شما می توانید تبدیل به یک دوست واقعی شوید

 •  اول از همه بهترین دوست خودتان باشید .یاد بگیرید چگونه باید به خودتان احترام بگذارید.اگر به خودتان نتوانید احترام بگذارید به دیگران نیز نمی توانید احترام بگذارید.برای این کار باید تمرین کنید , البته کار راحتی نیست.به خواسته , علایق , نیازهای خودتان احترام بگذارید و تمرین کنید .
 • زیاد خودتان را قضاوت نکنید ,لازم نیست به خاطر هر اشتباه کوچکی خودتان را محاکمه کنید ,به اشتباهاتتان فکر کنید ,ولی لزومی ندارد خودتان را محاکمه کنید.محاکمه زیاد در طول یک رابطه باعث سرخوردگی شما از رابطه دوستیتان می شود.
 • خودتان باشید .لازم نیست برای جذب دوستی فردی سعی کنید نقش بازی کنید و آنچه را نیستید به نمایش بگذارید ,چون هر نمایشی تا مدتی دوام خواهد داشت و پس از مدتی بلاخره مجبور می شوید خود واقعیتان را نشان دهید و نگران نباشید.دوست شما باید شما را به عنوان یک انسان همراه با مشکلات و خوشی هایش بشناسد.
 • به دوستتان اعتماد کنید.اعتمادی  و بی اعتمادی جز خصوصیاتیست که اثر خود را بر روی رفتار آدمی خود را نشان می دهد و نتیجه بی اعتمادی در نهایت به اتمام دوستی و یا به ثمر نرسیدن صمیمیت بین شما و دوستتان خواهد شد.پس اگر واقعا طرفتان را دوست واقعی می دانید با او راحت باشید و مشورت کنید.هر چیزی که درزندگیتان وجود دارید به او بگویید.شما باید دایره اعتمادی دست کنید و دوستان قابل اعتمادتان را در آن دایره قرار دهید و اگر دوستی قابل اعتماد نیست از دایره خارجش کنید
 • راز دار باشید .اگر دوستتان رازی را به شما می گوید و از شما می خواهد که پیش خودتان نگهش دارید .حتما این کارو بکنید.چون هیچی بد تر از فاش شدن رازفرد پیش دیگران نیست .ومطمئن باشید وقتی همچنین اتفاقی افتاد باید فاتحه دوستیتان را بخوانیدو یا خارج از دایره اعتماد قرار گیرید.حتی رازهای دوستانتان را به دوستان دیگرتان نیز که صمیمی هستند نیز نگویید.یک راز یک راز است.
 • وفادار باشید.سعی کنید همیشه به دوستانتان وفادار باشید.وفاداری فقط مخصوص زن و مرد نیست.وقتی که دوستانتات به شما در مواقع مشکلات نیاز دارند کنارشان باشید و یا اگر کمکی از شما می خواهند به کمکشان بروید و البته اگر کاری را واقعا نمی توانید برایشان انجام دهید صادقانه بگویید نه و بهشان ثابت کنید که چرا نتوانستید .
 • هنگام دعواو مشاجره خودتان را کنترل کنید. دعواومشاجره بخشی از دوستی است ولی اگر می خواهید یک دوست واقعی باشید .سعی کنید در دوستی ها خودتان را کنترل کنید و قلب دوستتان را نشکنید و هرجمله ای به زبان نیاورید.اگر تقصیر کارید عذرخواهی کنید واگر مشکلتان را نمی توانید حل کنید پیش یک فرد بزرگتر بروید تا مشکلتان حل شود.
 • در شرایط دشوار کنارش باشید.وقتی دوستتان نیاز دارد کناش باشید یا در شرایط دشواری لزفی به او بکنید از این کار دریغ نکنید.
 • تنهایش نگذارید.اگر دوستتان در شرایطی قرار گرفته که خطرناک است ,فردی با او درگیر شده ,مشکلی اورا تهدید می کنید ,سعی کنید در کنارش باشید یا اگر احساس کردید خطر ممکن است شما را نیز تهدید کند فقط کافیست به افراد دیگر بگویید و از آنها کمک بخواهید.خلاصه دوستتان وجود شما را درمنارتان احساس کند.
 • وقتتان را باهم بگذرانید.دوستان صمیمی بیشتر وقتشان را با هم می گذرانند.با هم به تفریح می روند ,رستوران , سینما ,پارک ,مسافرت و یل حتی دانشگاه .همین گذراندن وقت با یکدیگر باعث ایجاد صمیمت و تقویت بیشتر رابطه تان خواهد شد.
 • شادی هایتان را با هم شریک شوید.اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم.هیچ کس از آدم های دایم افسرده و مشکل دار خوشش نمی آید .اگر لحظات خوشی دارید دوستانتان را سهیم کنید.ویا همیشه موقع با هم بودن سعی کنید شاد باشید و از با هم بودن لذت ببرید.
 • یادبگیرید که خوب گوش بدهید. هیچ چیزی بدتر از یک شنونده بد بودن نیست.فکر کنید وقتی دارید با دوستتان صحبت یا مشورت یا دردودل می کنید .حواسش به گوشیش باشد یا بر روی صحبت های شما تمرکز نداشته باشد.و به همین دلیل نتواند به شما جواب درستی بدهد .دیگر شما او را برای درد و دل انتخاب نخواهید کرد چون مطمئنید که نتیجه نخواهید گرفت.پس تمرین کنید که شنونده خوبی باشد.
 • مراقب دوستتان باشید.اگر دوستتان نارحت است دلیلش را از او بپرسید ممکن است به شما نگوید ولی مطمئنا این احساس را خواهد کرد که شما به فرکش هستید.اگر جواب تلفن شما را نمی دهد برای او پیغام بگذارید که نگرانش هستید .یا برای خانواده اش پیغام بگذارید.خلاصه به هر روشی هست به این این احساس را القا کنید که مراقبش هستید.
 • با خانواده دوستتان آشنا شوید.سعی کنید رابطه تان را از سطح دوستی ۲ نفره به خانواده تان بکشید. با خانواده دوستتان نیز آشنا شوید و همچنین او را با خانوده خودتان آشنا کنید ,مطمئن باشید این آشنایی ها باعث عمیق تر شدن دوستیتان خواهد شد.
 • توقعات زیادی نداشته باشید.داشتن توقعات زیادی از دوستتان در صورتی که او هم نتواند انتظارات شما را برآورده کند باعث سرخوردگی و احتمالا سردی رابطه شما خواهد شد.پس سعی کنید در حد توان دوستتان از او توقع داشته باشید.
 • همیشه با احترام با او برخورد کنید.با احترام برخورد کردن با رابطه سرد داشتن تفاوت دارد و باید این تفاوت را یاد بگیرید.در هر شرایطی به هم احترام بگذارید به خصوص در مواقع مشاجره پل های پشت سرتان را خراب نکنید.
 • اجازه بدهید دوستانتان غیر از شما دوستان دیگری هم داشته باشند.خودخواه نباشید و به دوستتنا اجازه بدهید به غیر از شما دوستان دیگری نیز داشته باشد و وقتش را با آنها نیز بگذراند.

About گلچین

خانم گلچین پور ازنویسنده های جوان مجله کادوکارت هست که به تازگی به تیم ما ملحق شده است.به روز بودن مطالب از خصوصیات نوشته های ایشان است.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *