چه کالاهایی را هیچ وقت دور نندازیم؟؟؟

برای همه ما زیاد پیش می آید که آخر هفته ای یا تعطیلی وقتی سراغ کمدمان می رویم دوست داریم کمی مرتب سازی کنیم و به طبع باید یک سری وسائلو از اتاق یا خانه مان خارج کنیم و چند تا راه حل داریم یا مستقیم بندازیمشون دور ، یا بزاریمشون برای فروش تو سایت ها خرید و فروش اجناس دست دوم و یا اینکه بزاریمشون تو انباری !!!!و همیشه انتخاب بین این سه گزینه انتخاب خیلی سخته وبه خصوص یعضی چیزها که باهاشون خاطره داریم .در این نوشته میخواهیم بررسی کنیم چه چیزهایی رو می تونیم با خیال راحت و بدون عذاب وجدان به سطل آشغال بسپاریم

روزنامه و مجله : با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و اینترنت به راحتی می توان هر مطلب و موضوعی را در اینترنت پیدا کرد ،از آرشیو روزنامه های وقایع اتفاقیه بگیر تا اسناد و مدارک ناسا ، پس اگر ادم خاطره بازی هستید ، و کلی مجله و روزنامه دور خودتون جمع کردید که احتمالا چند تا کارتن هم شده ، بدون هیچ نگرانی انها دور بریزید یا آرشیو تصویریشونو تهیه کند ، نوستالِژی انتها ندارد.

البسه قدیمی : خوشبختانه برای این مورد هم دیوار مهربانی وجود دارد ، همه ما کلی لباس داریم که هم از رنگ و رو افتاده و هم دلمون نمیاد بندازیمشون دور ، ولی باید تصمیم جدیتونو بگیرید و با البسه قدیمیتون خداحافظی کنید و اونها رو به دیوار مهربانی يا زباله بسپارید و مطمئن هم باشید هر چقدر قبلا هم این لباسارو دوست داشته باشید ، دیگر ان ها را نخواهید پوشید.البته از دیوار و شیپور هم غافل نشوید.

ابزار آلات : ابزار آلات شامل سیم های به درد نخور آنتن ، شارژر های خراب ، لامپ های با وضعیبت نا معلوم ، ابزار های شکسته و از کار افتاده ،موتور کولر سوخته و….. که وضعیت نامعلومی دارند ، ولی حیفمان امده که دور بیندازیمشان یا بدهیم برای تعمیر ،مطمئن باشید هیچ گاه هم تعمیرشان نخواهید کرد ، پس با خیال اسوده جایتان را باز کنید و انها را به دور بسپارید.

گلدان های بلا مصرف : کسانی که اهل نگهداری گلو گیاه هستند برایشان دل کندن از گل و گیاه و گلدان خیلی سخت است  حتی اگر گیاه رو به خشک شدن باشد ،پس گلدان های بی مصرفتان را کنار بگذارید و یا گلهای جدید در آنها بکارید ، یا گلدانشان را عوض کنید ،ولی بخشی از خانه تان را به انبار کردن گلدان های خراب اختصاص ندهید.

لوازم الکتریکی : در هر خانه ای لوازم الکتریکی معیوب به وفور یافت می شود ، الی سی دی های شکسته و خراب ، گوشی های موبایل خراب ، رادیو و ضبط های کاست خور و….. پس تکلیفشان را روشن کنید ، اگر قابل تعمیر هستند که تعمیرشان کنید ،اگر نه هم که دوربیندازیدشان ، به این امید که روزی به کارتان می آید نگهشان ندارید.

سی دی و دی وی دی : همه ما کلی سی دی و دی وی دی داریم که یا موزیکند یا نرم افزار ، یا فیلم ، که اگر نرم افزارند که احتمالا قدیمی شدند ، اگر هم فیلم هستند که به احتمال کم بخواهیم دوباره ببینمیشان یا اگر موزیک باشه هم همین طور ، پس بهتره یک هارد چند ترابایتی بخرید و تمام محتویات بدرد بخورتونو بریزید بر روی هارد تا از شر سی دی ها بلامصرفتان خلاص شوید.

عکس و آلبوم های قطور : بهترین راه خلاص شدن از دست عکس ها و البوم هایی که داخلش پر عکس هست اسکن کردن عکس ها و نگهداری اونها داخل یک دی وی دی یا هاردتون هست ، اینجوری هم مطمئن تره و دیگر نگران گم شدن عکس هاتون نیستید و هم اینکه فضای کمتری رو هم اشغال می کنند و در ضمن میتوانید عکس ها و آلبوم هاتونو بسته بندی کنید و داخل انبار بگذارید

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

Untitle11d-1

 

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *