چقدر در طول یک سال برای کادو دادن هزینه می کنید؟؟

اینکه دخترید یا پسرید ,همسرید یا پدر یا مادر , یا دانشجویید و فارغ التحصیل , و یا اصلا چند سال دارید در میزان مبلغی که باید برای خرید کادو کنار بگذارید تاثیر دارد.می خواهیم با هم بررسی کنیم به طور متوسط در طول سال باید چه مبلغی را کنار بگذارید تا بتوانید کادو بخرید.البته نه سراغ قشر لاکچری پسند می رویم یا سراغ قشری که اصلا کادوخریدن تو مرامشون نیست.یک خانواده نرمال شامل ۱ دختر و ۱ پسر ,و چند تا فامیل و چند تا دوست.

حالت اول : شما یک خانم متاهل هستید که فرزندم ندارید ,یک برادر دارید ,۲ تا برادر زاده دارید , ۳ تا دوست صمیمی ,مادر و پدر خودتون به همراه خانواده همسرتون که شامل خواهر همسرتون و ۲ فرزند او می باشد.

 یک روز مرد دارید , یک عید نوروز دارید ,یک تولد همسر ,یک ولنتاین دارید و یک عدد سالگرد ازدواج که به طور متوسط برای هرکدامشان ۷۰٫۰۰۰ تومان هزینه کنید ,حالا یکی کمتر یکی بیشتر ,مثلا ولنتاینو با یک شکلات و خرس و گل میشه گذروند ,ولی تولد و سالگرد جای کوتاهی ندارد.پس تا اینجا خوش بینانه ۳۵۰٫۰۰۰ هزار تومان پیاده شدید.برای دوستان صمیمیمتان فرض کنید اودکلن ۳۰ میل بخرید که به طور متوسط ۷۰تا ۱۰۰ هزاتومان می شود که در مجموع این هم ۲۱۰٫۰۰۰ هزاتومان.سایر کادوهای برای خانواده خودتان و همسرتان را هم فرض کنیم بر عهده شوهرتان می اندازید.پس خودتان به تنهایی ۵۶۰٫۰۰۰ تومان هزینه کادو باید بدهید.

حالت دوم : شما یک مرد متاهل هستید که فرزندم ندارید ,یک برادر دارید ,۲ تا برادر زاده دارید , ۳ تا دوست صمیمی ,مادر و پدر خودتون به همراه خانواده همسرتون که شامل خواهر همسرتون و ۲ فرزند او می باشد.

تمام مناسبت های فوق را دارید , فقط با این تفاوت که مبلغ متوسط شما برای مناسبت های مشابه کمی بیشتر می کنیم و البته خرید جواهر و طلا و ساعت و …. را حذف می کنیم و فکر می کنیم شما یک کارمند ساده هستید ,پس برای تولد ,ولنتاین , سالگرد , نوروز , روز زن به طور متوسط ۱۵۰٫۰۰۰ تومان هزینه کنید پس سر جمع می شود ۷۵۰٫۰۰۰ هزار تومان

۲ تا روز پدر دارید و ۲ تا روز مادر که با پیشنهاد پیراهن برای پدران و شال و روسری برای مادران و به طور متوسط ۵۰٫۰۰۰ پیراهن و ۴۰٫۰۰۰ تومان شال ۱۸۰٫۰۰۰۰ هم باید اینجا پرداخت کنید.

۲ برادر زاده شما دارید و ۲ تا خواهر زاده همسرتان که با فرض خرید اسباب بازی حداکثر ۵۰٫۰۰۰ تومان اینجا هم ۲۰۰٫۰۰۰ تومان به هزینه های کادوییتان اضافه می گردد.

اگر برای برادر خودتان و خواهر همسرتان هم بخواهید کادو بخرید که به عهده خودتان هست و یک کادوی متوسط ۱۰۰٫۰۰۰ تومانی بخرید اینجا هم ۲۰۰٫۰۰۰ تومان

جمع بندی: شما می بایست برای یک سال  ۱٫۳۳۰٫۰۰۰ تومان کنار بگذارید البته اگر مناسبت دیگری نباشد و وسوسه نشوید چیز گران تری بخرید .

در مجموع شما و همسرتان باید سالیانه ۲ میلیون تومان برای کادوخریدن هزینه کنید به طور متوسط ماهیانه ۱۶۰٫۰۰۰ تومان

حالت سوم : شما یک پدر یا مادر هستید .شما علاوه بر مناسبت های فوق صاحب فرزند هستید و البته اگر فرزندتان  محصل باشد عملا گاوتون زاییده ,چون جایزه های مختلف هم اضافه می شود پس پدر گرامی مبلغ ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان را باید  به هزینه های تولد و جایزه های مختلف فرزندان دلبندتان اضافه کنید.

** نکته : به هزینه های فوق هزینه هایی مثل خرید گل  و کیک ,برگزاری مراسم , رستوران یا کافی شاپ , بسته بندی کادو ,دعوت دوستان و متعلقات برگزاری جشن یا پارتی را هم اضافه کنید.در عمل خوشحال کردن نزدیکان و دوستان و خانواده ها امری هزینه بر است که باید از اول سال فکرش را بکنید یا به قول معروف چاله اش را بکنید

About گلچین

خانم گلچین پور ازنویسنده های جوان مجله کادوکارت هست که به تازگی به تیم ما ملحق شده است.به روز بودن مطالب از خصوصیات نوشته های ایشان است.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *