چرا زن شکنجه شده طی ۲۱ روز هیچ کاری نکرده ؟؟؟!!!

چرا زن شکنجه شده طی ۲۱ روز هیچ کاری نکرده ؟؟؟!!!

خبر انقدر وحشتناک بود که حتی تصور آن از یک انسان با هیچ عقل و مذهب و انسانیتی همخوانی ندارد ,مردی آنچنان زن و فرزندش را شکنجه کرده بود که تنها نمونه اش را می توان در موزه های اروپا و روش های شکنجه قرون وسطی یافت.البته کارتل های مواد مخدر مکزیک هم شاید برای شکنجه رقیبانشان از این روش استفاده کنند .مگر معتاد کم داریم ؟چرا مشابه این نوع رفتارها از آنها تا این حد سر نمی زند؟؟

ولی نکته قابل توجه تحمل و عکس العمل این انسان نماست!!!!

وقتی خبر ۲۶ بار حسب ابد بدون بخشش رو برای یک جوان سوئدی به جرم سرقت از معلولین نوشتم دقیقا به این نکته فکر کردم که چرا در کشور ما به این راحتی خشونت توجیه می شود؟؟؟

چرا همسر این فرد هیچ عکس العمل مناسبی برای رهایی خود و فرزندانش انجام نداده است , اصلا فرض که تمام مدت این زن زندانی بوده است ,آیا تمام مدت شوهرش مانع اطلاع رسانی و کمک خواهیش بوده است؟؟ آیا به تلفن و… دسترسی نداشته یا با فریاد نمی توانسته از کسی کمک بخواهد ؟آیا فرزندان این فرد نمی توانستند کمک بخواهند ؟؟و ده ها راه حل دیگر

جواب این سوال و عدم کمک خواهی و عدم فرار این زن و فرزندانش و تحمل این شکنجه های قرون وسطایی فقط یک چیز است , ترس

ترس از طلاق , ترس از شکایت , ترس از فرار , ترس از برگشت به آغوش خانواده , ترس از تهمت ها و حرف و حدیث های بعد از طلاق , ترس از آینده فرزندان  و ده ها ترس دیگر

دلیل این ترس ها فقط عدم اطلاعات کافیست , عدم حمایت , واقعا زن نمی داند اگر به پلیس زنگ بزند یا شکایت کند چه اتفاقی برایش می افتد یا اگر به فرض مرد به زندان هم بیفتد چه کسی از او حمایت خواهد کرد چه کسی شکم او  و فرزندانش را سیر خواهد ؟؟و ده ها سوال دیگر که در ذهنش تکرار می کند و سوختن و جزغاله شدن را در صندوق مرد تاب می آورد.

متاسفانه هیچ فرهنگ سازی و آموزشی در اینجور موارد صورت نمی گیرد , خیلی جالب است که در فیلم های رده ب هالیوود و حتی اکشن نیز اصولی را به بییندگان خود آموزش می دهند که بر عکس پیام های گل درشت اخلاقی در بیننده نفوذ می کند.وقتی شوهری همسرش را می آزاد پلیس از زن و فرزندانش دفاع می کند و شوهر آزارگر را از آنها دور نگه می دارد و در صورت تخطی از این موارد علاوه بر جرایم سنگین ,از حقوق اجتماعی و شهروندی که واقعا وجود دارد محروم می شود.

مجازات معنی ندارد , وقتی فرد محکوم چیزی را از دست نمی دهد و تازه باتجربه تر می شود , هیچ گونه آموزشی در هیچ مقطعی و در هیچ سیستم و رسانه ای داده نمی شود.پس باز باید منتظر این وقایع این چنینی باشیم تا زمانیکه فرهنگ سازی درستی انجام نشود.

به امید روزی که افراد مظلوم چه از زن های بی پناه , معلولین , کودکان چه با سرپرست و چه بی سرپرست ,امید به حمایت و زندگی را به معنای واقعی احساس کنند .

نظرات خودرا با ما درمیان بگذارید

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *