چرا انقدرفحاش شدیم؟؟؟

حتما شما هم کودکانی را دیده اید که وسط خیابان جیغ می شکند ،فحش می دهند ،مانتوی مامانشان را می کشند ، موقع بستنی خوردن سر و صورتشان کثیف می شود و کسی از ترس کودک دوست ندارد با اوهمبازی شود.چون ممکن است هر لحظه آبروی او را در جمع با گفتن کلمه یا جمله ای ببرد

و در عوض کودکانی هستند که در کنار شیطنت کودکانه جیغ و گریه و ناسزا نمی گویند ، و با همان زبان کودکی خود به خواسته هایشان می رسند و همه نیز از بازی کردن با آنها لذت می برند.

تفاوت این ۲ کودک صد در صد در تربیت خانوادگی پدر و مادر و پس از آن محیطی است که در ان پرورش می یابند.کودک دوم برای هر خواسته اش وقت کافی می گذارند و به او توضیح می دهند که خواسته اش منطقی یا غیر منطقی است و به او احترام می گذارند و چون احترام می بیند بی احترامی را عجیب و زشت تصور میکند ولی برای کودک اول وقت نمی گذارند و برای خواسته هایش از ابزار خود کودک مثل ناسزا و بی محلی و کتک استفاده می کنند که باعث پرخاشگر شدن کودک می شود.

کودک اول به بهانه جلب توجه و تلافی رفتارهایی که از والدینش یاد گرفته سعی می کند عکس العمل های پرخاشگرانه ای نشان دهد ،تا خودش را اثبات کند ،در کوچه با هم سن و سالانش دعوا کند ،چیزی را بشکند یا در مقابل مهمانان از پدر و مادرش بد بگوید و به اصطلاح آبروی انها راببرد.

کودک پرخاشگر بخشی از جامعه است که دیده نشده است ، جواب نیازهای برحق ویا غیر حقش را با پرخاشگری داده اند ،و به اوم احترام گذاشتن را یاد نداده اند ،خب طبیعی است که نتیجه این رفتار جایی خود را نشان خواهد داد.و ان می شود فحاشی در عرصه مجازی .و شبکه های مجازی محلی می شود برای خودنمایی  و خالی کردن عقده  های سرکوب شده سالیان.

 و کودک دوم میشود جامعه ای که با او به درستی رفتار شده است و تمام نیازهایش را دیده اند و با او احترام می گذارند و اجازه می دهند خودش تصمیم بگیرد .و همین جامعه از رفتار ایرانیان در شبکه های مجازی متعجب می شود که یعنی چی؟؟؟

چرا در پیج شخصیت های سیاسی خودمان هیچ پیغام انگلیسی ، اسپانیایی ،کره ای ، و…. نمی بینم که خوشمزگی مرده باشد با ناسزا گفته باشد ؟؟!!!!

مثال ساده : جواد خیابانی گناهی ندارد که مردم او را مسخره می کنند و یا به سواد او می خندد ،چون او همین است ،۲۰ سال است که همین است ،مشکل از کسی است که او را حفظ کرده و برخلاف میل اکثریت مردم او را عوض نمی کند ،پس مردم هم بیشتر او را سوژه جک می کنند .

 

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *