پنه با سس آلفردو

پنه با سس آلفردو

خب امروز میخواهیم یکی از معروف ترین خوراک های دنیا، پنه با سس آلفردو را به شما دنبال کنندگان مجله کادوکارت معرفی کنیم. این خوراک با طعم ویژه و لذیذی که دارد محبوب همه آدمهاست! و به دوستانی که گوشتخوار نیستند، هم توصیه می شود. مواد قابل تهیه و در دسترس این خوراک خوشمزه، دلیلی خواهد بود تا هر از چند گاهی با آن ذائقه ی خود را تغییر دهید. زمان پخت این خوراک با مواد لازم آماده، حدودا بیست دقیقه حاضر می باشد.

مواد مورد نیاز

  • یک بسته پاستای پنه
  • دو عدد سینه ی مرغ متوسط
  • نصف فنجان کره و سیر رنده شده
  • نصف بسته خامه
  • ۳/۱ فنجان پنیر پارمسان (رنده شده)
  • قارچ خورد شده به میزان دلخواه
  • نمک و فلفل سیاه – گوجه گیلاسی

پنه را آب کش کنید. در طول این مدت که پنه در حال حاضر شدن است، دو عدد سینه مرغ را قیمه ای خورد کنید و داخل ماهی تابه گرم بریزید و تفت بدهید. زمانی که مرغ ها کمی تفت خورد، کره و سیر را اضافه کنید و باز هم تفت بدهید.

بعد از اینکه مطمئن شدید مرغ ها مغزپخت شده اند، زیر اجاق را کم کنید و قارچ ها را اضافه کنید. کمی نمک و فلفل هم برای طعم دادن خوراک عالی است. بعد از اینکه کمی تفت خورد، آن را خاموش کنید.

حالا نوبت آماده کردن مهمترین بخش این خوراک یعنی، سس آلفردو است.

یک قابلمه ی کوچک را انتخاب کنید، کمی از کره را آب کنید و بعد خامه را به آن اضافه کنید و بهم بزنید تا کاملا یکدست شود. پنیر پارمزان و فلفل را هم اضافه کنید و بهم بزنید. بعد از اینکه کمی خودش را گرفت، خاموش کنید و یکی دو دقیقه به حال خودش رها کنید.

سس را به ترکیب مرغ اضافه کنید و بهم بزنید. پنه را که آب کش کرده اید داخل ظرف مورد نظر بریزید و ترکیب مرغ را روی آن بریزید، طوری که سس آلفردو به تمام پنه ها برسد.

روی خوراک را با پنیر پارمسان و گوجه گیلاسی تزئین کنید و نوش جان کنید.

در نظر داشته باشید این خوراک بهتر است بلافاصله نوش جان شود، چرا که ماندن آن به خاطر خامه، آن را بیات می کند.

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *