پشه های تهرانی (بالک سفید)

پشه های تهرانی (بالک سفید)

اگر لابه لای گشت و گذارهای این روزهای گرم تهران به اطراف خودتون دقت کرده باشید، موجودات ریز و سفید رنگی رو می بینید، که در عالم خودشان پرواز می کنند و به دنبال سوراخ دماغ، چشم و لا به لای موهای ما هستند.

بالک سفید

بالک سفید

اسم این حشرات ریز و سفید که بالک سفید است، نوعی آفت گیاهی محسوب می‌شوند که بیشتر به صیفی‌های گلخانه‌ای مانند خیار، گوجه و بادمجان حمله می‌کنند که خوشبختانه مواجهه شدن با آنها به سلامتی انسان‌ها آسیبی نمی‌زند. تنها مشکلی که این پشه های تهرانی می‌توانند برای ما ایجاد کنند، ایجاد حساسیت و عوارض ناشی از آن مانند آبریزش بینی، آبریزش اشک، خارش چشم، قرمزی چشم، عطسه، سرفه و خارش گلو است.

شاید جالب باشد بدانید که سم‌پاشی، یکی از مهم‌ترین دلایل گسترش این حشره‌هایی است که چند سالی می‌شود پایشان از مزارع و روستاها به محیط‌های شهری باز شده و همه را در فصل‌های گرم سال، عاصی کرده‌اند.

در نتیجه با توجه به تلاش های شهرداری برای چسباندن چسب های زرد رنگ به درختان، تعداد این پشه های تازه به تهران رسیده را کم که نشده هیچ، بلکه استفاده از ماسک‌های ساده کاغذی یا پارچه‌ای را به تمام شهروندان نیز توصیه کردند. مخصوصا سالمندان و کودکان توصیه کرد.

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *