هدیه دادن را فراموش نکنیم و با فواید آن آشنا شویم

هدیه دادن را فراموش نکنیم و با فواید آن آشنا شویم:

هدیه دادن و هدیه گرفتن نه تنها وسیله‌ای برای ابراز ارادت است بلکه به مرور زمان به یک حرکت اجتماعی پسندیده تبدیل شده که باید آن را به جای آورد. کارکردی که می‌تواند روی وجهه اجتماعی شما و روابط‌تان با دیگران تاثیرات قابل ملاحظه‌ای بگذارد.

رسم هدیه دادن یا کادودادن در همه فرهنگ‌ها و آیین ‌ها وجود دارد و اشکال گوناگونی از آن را می‌توان در جوامع بشری یافت. به عنوان مثال در اغلب فرهنگ‌ها، به مناسبت جشن‌های ملی یا بزرگی مانند جشن سال نو، افراد به هم هدیه می‌داده‌اند. هدایایی که به تبع منطقه زندگی و آداب اجتماعی با هم متفاوت هستند. از اهدای یک شاخه گل و یک سبد میوه در تایلند گرفته تا هدیه به رهبران قبیله در آفریقا، همه نمونه‌هایی از این فرهنگ انسانی است.

انسان‌ها علاقه و احترام خود نسبت به یکدیگر را با روش‌های مختلفی ابراز می‌کنند. یکی از این روش‌ها که از زمان‌های دور متداول بوده است، تقدیم هدیه و پیشکشی است. در قدیمی‌ترین داستان‌ها و روایت‌ها نیز حتما دیده اید و خوانده اید که وقتی افراد نزد بزرگی می‌رفتند و قصد داشتند که با تمام وجود ادب و احترام خود را نشان دهند ، برایش کادو و چیز با ارزشی می‌خریدند و میبردند .

بعضی از هدایا در غالب کادویی به مناسبت خاص داده می‌شوند و برخی بدون بهانه و صرفا برای اینکه نشان دهیم به یاد کسی بوده‌ایم یا اینکه علاقه خود را به او ثابت کنیم. هدایایی که برای دوستان و آشنایان خود می‌خریم می توانیم با مقداری ذوق و سلیقه آمیخته کنیم یا خلاقیتی به خرج می‌دهیم تا این گونه مهر و محبت خود را به وضوح نشان دهیم .
هدایایی که به نوعی از رسوم تبدیل شده‌اند و در مناسبت‌های خاص باید آنها را به جا آورد. لازم نیست که زوج‌ها خودشان را برای تهیه هدیه‌های گران‌قیمت به زحمت بیندازند، به جا آوردن این رسوم با یک هدیه کوچک هم کافی است تا برای شروع یک رابطه احساس صمیمیت و امنیت میان دو نفر شکل بگیرد و آنها را به هم نزدیک‌تر کند. بنابراین  برای نشان‌دادن میزان علاقه خود و ایجاد روابطی بهتر، هدیه دادن می‌تواند مسیر را شما برای کوتاه‌تر کند. 
کادو دادن و کادو گرفتن بهترین روشی است که فرد می تواند علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهد. افرادی که به مقوله هدیه دادن توجهی ندارند معمولا این علائم و اشارات اجتماعی را به سادگی از دست می دهند. 
به گفته روانشناسان هدیه دادن و گرفتن آن می‌تواند موجب سلامت روح و در نهایت جسم دو طرف شود در حقیقت این عمل افراد را در شرایط برد-برد قرار می دهد و احساسات بسیار خوب و خوشایندی در هر دو طرف ایجاد می‌کند و موجب صمیمیت و در نتیجه احساس امنیت بیشتر در هر دو نفر می‌شود.

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *