از نور خورشید فرار کنید

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا بعضی از دوستانتان پوست بسیار خوبی دارند؟ بله شما درست می گویید، ممکن است به خاطر مسائل ژنتیکی پوست خوبی دارند ولی خیلی از افراد هم به خاطر مراقبت از پوستشان همچین ویژگی خوبی دارند. پوست یکی از عوامل مهم زیبایی در صورت به حساب می آید و خیلی از ما همیشه به این فکر هستیم که کاش من هم پوست خوبی داشتم.

هنوز هم دیر نشده و شما می توانید با مراقبت صحیح از پوستتان به زیبایی صورت خود رسیدگی کنید. یکی از این مراقبت ها که بسیار مهم می باشد، دوری از نور مستقیم آفتاب است. همه ما خورشید را دوست داریم اما بهتر است بدانیم که اشعه خورشید برای پوست مما بسیار مضر است و باعث چروک، لک، تیرگی و حتی سرطان می شود. به همین علت شما باید یاد بگیرید گه چطور از پوست خود در مقابل آفتاب محافظت کنید.

انتخاب لباس مناسب

اشعه خورشید مخصوصا در تابستان ها شدت بیشتری دارد. سعی کنید همیشه لباس مناسبی بپوشید که پوست شما از تابش مستقیم خورشید در امان بماند. استفاده از یک کلاه لبه دار کمک بزرگی به شما خواهد کرد. لباس های با آستین بلند و بافت مناسب که نور را از خود رد نکند بهترین انتخاب برای شماست.

استفاده از کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب

یکی دیگر از راه های توصیه شده ما به شما برای مراقبت از پوستتان، استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب است. سعی کنید حدود ۲۰ دقیقه قبل از این که از خانه خود خارج شوید کرم ضد آفتاب به صورتتان بزنید. حتما به SPF روی کرم دقت کنید. این عدد نشانگر میزان مقاومت کرم است و به شما می فهماند که تا چه زمانی می توانید زیر آفتاب بمانید. اصولا شما بدون کرم ضد آفتاب می توانید ۱۰ دقیقه زیر آفتاب بمانید اما بعد از آن نور خورشید برایتان مضر است. وقتی روی کرمی SPF را ۱۵ نوشته، یعنی شما می توانید ۱۵ برابر زمان عادی (یعنی ۱۵۰ دقیقه) در معرض اشعه خورشید قرار بگیرید بدون این که به پوستتان آسیبی برسد. در مورد انتخاب کرم ضد آفتاب برای آقایان بهتر است به این نکته اشاره کنیم که ایشان می توانند از کرم های ضد آفتاب بدون رنگ استفاده کنند.

کودکان دلبندتان را هم فراموش نکنید و وقتی به داروخانه رفتید، برای آن ها هم یک کرم ضد آفتاب مناسب بخرید. می توانید برای آن ها از محصولات مناسب که برای کودکان تولید شده است استفاده نمایید چون پوست آن ها بسیار حساس است.

پوست کودکان

در صورتی که دوست دارید پوست خوبی داشته باشید، علاوه بر مراقبت ها در برابر نور آفتاب، می توانید مقاله های قبلی ما را در مجله کادو کارت در این باره مطالعه کنید و مطمئن باشید با رعایت همین نکات ساده همیشه شما هم جزو آن دسته افراد خواهید بود که بقیه به خاطر داشتن پوست خوبتان شما را تحسین می کنند.

About soltani

از نویسنگان جدید و حرفه ای و خوش ذوق مجله کادوکارت

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *