نحوه انتخاب دکوراسیون اطاق خواب

نحوه انتخاب دکوراسیون اطاق خواب

اگر وارد خانه جدید شده اید و تمایل دارید اطاق خواب خود را رنگ و لعاب تازه ای بدید فکر کاملا درستی کرده اید , شما شبها وقت آرامشتان را در اطاق خواب می گذرانید و همچنین هنگام بیدار شدن نیز اولین جایی که چشمانتات می بیند اتاق خواب است پس اهمیت اتاق خواب باید برایتان مشخص گردیده یاشد.پس مراحل زیر را با ما دنبال کنید.

مرحله اول :شروع به تصمیم گیری ها

 برآورد بودجه :

در این مرحله باید تصمیم بگیرد چقدر می خواهید بودجه برای تغییر دکوراسیون اتاق خوابتان بگذارید , اگر قصد هزینه کردن حسابی دارید خوب دستتان باز است ولی اگر می خواهید هزینه کمی بکنید و تغییرات اساسی ایجاد کنید داستان کمی متفاوت است.

در این حالت به جای خریدن وسایل نو برای اتاق خواب باید همان قدیمی ها را رنگ کنید  و رنگ و لعابی بهشان بدهید.

و همچنین برای دیوارها به جای کاغذ دیواری و رنگ کردن که واقعا هزینه بر و زمان بر نیز هست می توانید از استیکرهای اماده استفاده کنید که هم قیمت مناسب تری دارند و هم قابلیت تعویض دارند.

می توانید از پرده ها شروع کنید که قیمت ارزان تری دارند.در این مرحله مهم شما باید تصمیم بگیرد چقدر بودجه برای تغییر دکوراسیون اتاق خوابتان دارید.

انتخاب تم مورد نظر:

در این مرحله پس از تععین بودجه باید برای تم اتاق خوابتان تصمیم بگیرید و انتخاب تم به شما کمک می کند که پرده ها , رنگ بالش ها ] رو تختی , کمد ها و …. را بتوانید انتخاب کنید.برای انتخاب تم هم می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید , سری به اینستاگرام یا پینترست بزنید و مدل های مختلف رو ذخیره کنید و سر فرصت تم موردنظرتونو انتخاب کنید.

تصمیم بگیرد این تم را برای چند سال می خواهید :

در این مرحله باید مد نظر داشته باشید که این تغییرات را برای چند وقت می خواهید ؟؟مثلا اگر مستاجرید خوب تغییرات اساسی مثل رنگ کردن و کمد ساختن منطقی نیست برای شما و بهتر است رو اسبا و اثایه خودتان کار کنید و یا اگر نوجوان هستید دکوراسیون محبوبتان حداکثر ۷ سال دووم میاورد و همچنین اگر میانسالید باید روی دکوراسیون اتاق خوابتان وقت بیشتری بگذارید چون حداق ۱۰ ۱۵ سال با شماست .البته اگر زیاد پیرو مد نباشید.

تمیز کردن :

شروع به  نظافت اتاق خوابتان کنید , تمیز کردن اتاق خواب و باز شدن فضاهای خالی ایده های خوبی به شما برای دکوراسیون خواهد داد.

خلاص شدن از شر اسباب و اثاثیه اضافی:

وقتی تمام مراحل بالا را انجام دادید , وقت آن رسیده که از شر اسباب و اثاثیه اضافی خلاص شوید , می توانید انها را درسایت ها دست دوم فروشی بفروشید یا به نیازمندی دهید یا دور بندازیدش .خلاصه باید از شر وسایلی که خیلی وقته بی مصرف افتادن و دلتون نمیاد ازشون دل بکنید خلاص شید.تردید هم به خودتون راه ندید.اگر دلتون هم نمیاد می تونید به انباری بسپاریدشون.

استفاده از باقی مانده ها:

وقتی مراحل بالا را طی کردید به طبع مقداری از وسایل برایتان باقی خواهد ماند حالا باید تصمیم بگیرید با توجه به بودجه تان چه استفاده بهینه ای از آنها می توانید انجام دهید.

تخت خوابتان را رنگ بزنید یا سرویس ارایشتون رو پتینه  کاری و دکوپاژ کنید .پرده ها را تغییر شکل بدهید , کمد لباستان را رنگ امیزی کنید , روشنایی اتاق خوابتان را عوض کنید ,آباژورهای کوچک و با قیمت مناسب برای بالای تختتتان بخرید و …..

مرحله دوم :  نقش پنجره ها و دیوارها

تصمیم گیری در مورد دیوارها :

دیوراها به بخش بزرگی از اتاق خواب تاثیر به سزایی در زیبایی اتاق خواب دارد پس تصمیمتان را بگیرد یا دیوارها را رنگ کنید با توجه به تمی که انتخاب کرده اید یا کاغذ دیواری کنید  , یا از همان حالت های استیکر که ارزان ترین گزینه می باشد استفاده کنید.

اگر اتاق خوابتان کوچک است از یک رنگ استفاده کنید و برعکس اگر اتاق خواب زرگی دارید می توانید از چند رنگ یا ترکیب کاغذ دیواری و رنگ استفاده کنید.

استفاده از تابلو و قاب عکس ها:

 می توانید برای زیبا تر شدن اتاق خوابتان از تابلو ها  , قاب عمس یا پوستر های زیبا استفاده کنید .به ترکیب رنگی تابلو ها با رنگ دیوار باید دقت کنید تا تناسب زیبایی پیدا کنند.با کمی گشت و گذار در کاتالوگ های دکوراسیون و اینستاگرام حتما طرح ها و ایده های خوبی خواهید گرفت.

استفاده از فضا به جای زمین:

بعضی از اقلام را میتوان به جای قراردادن بر روی زمین که باعث گرفتن فضای اتاقتان می شود بر روی دیوار نصب کنید مثل کتابخونه یا آباژورها و…..با این کار فضای بیشتری برای استفاده خواهید داشت.

استفاده از نور مناسب :

برای اتاق خواب روشنایی توصیه می گردد که علاوه بر ایجاد حس ارامش به شما روشنایی کافی نیز داشته باشد می توانید از لامپ هایی که قابلیت تغییر روشنایی را دارند استفاده کنید.یا از آباژورها هنگام خواب استفاده کنید .نقش روشنایی را در دکوراسیون اتاق خواب فراموش نکنید.

مرحله سوم : بالش ها ,پرده ها , فرش , روتختی

بالش های اضافی:

وجود بالش های اضافی بر روی تخت خوابتان نه تنها موجب زیبایی اتاق خواب می گردد بلکه باعث استفاده و خواب بهتر هم میشود.حتما ترکیب بالش ها را در هتل ها و اتاق های لوکس بر روی تخت خواب ها دید ه اید .

از ترکیب های رنگی متفاوت و البته متناسب با روتختی استفاده کنید.

سایز بالش ها می تواند متفاوت باشد و همین تفاوت باعث زیبایی و جلوه بیشتر بالش ها خواهد شد.

روتختی :

روتختی را هم سعی کنید متناسب با بقیه دکوراسیون اتاق خوابتان انتخاب کنید و همیشه چند مدل روتختی برای ایجاد تنوع و ست کردن با سایر اسباب و اثاثیه اتاق خوابتان داشته باشید

پرده  :

در انتخاب پرده جنس و رنگ آن بسیار با اهمیت است ,لازم نیست هزینه زیادی بپردازید فقط کافیستکمی ذوق و سلیقه به خرج دهید تا بتوانید یک پرده مناسب برای اتاق خوابتان انخاب کنید.

فرش :

بر خلاف سالن پذیرایی و بخش های دیگر منزل نیازی به خرید کردن فرش های بزرگ و دست  باف برای اتاق خواب نیست.شما می توانید از فرش های دایره ای و یا فانتزی که کوچک هستند برای پوشاندن بخش های مختلف اتاق خواب استفاده کنید .

همچنین می توانید کل اتاق خواب را موکت  های فانتزی کنید .که در صورتی که بچه کوچک داشته باشید برای بازی کردن بچتونم خیلی خوبه.

مرحله چهارم : اضافه کردن دکوریجات

در این بخش می توانید اقلام زیر را با توجه به سلیقه و میل خودتان و همچنین با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید به اتاق خوابتان اضافه کنید

آّباژور : بالای تخت یا بر روی پاتختی جلوه ای خاص به اتاق خواب شما خواهند داد

شمع : درست است که کارکرد تزیینی دارد ولی استفاده از شمع هر از کاهی علاوه بر زیبایی حس خوبی هم به شما خواهد داد و البته تنوع بسیار زیادی در مدل های شمع ها می توان دید.

آیینه قدی : استفاده یک آیینه قدی در اتاق خواب هم برای استفاده و هم برای زیبایی بسیار کاربردی است.

کتابخانه : و یا قفسه ای که بتوانید در آن اشیا دکوری خودرا قرار دهید برای اتاق خواب لازم است .هم می توانید از چند تکه چوب برش خورده به عنوان طبقه استفاده کنید یا قفسه اماده بخرید.

مبل : استفاده از یک مبل کوچک در اتاق خواب علاوه بر زیبایی باعث نیز می شودشماهنگام مطالعه بتوانید از آن استفاده کنید.

 

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *