اگر قصد راه اندازی کافه دارید حتما بخوانید

اگر قصد راه اندازی کافه دارید , حتما بخوانید

خوشبختانه در کنار فرهنگ رو به گسترش استفاده از تکنولوژی که باعث فرورفتن بیشتر سرها در گوشی ها  شده است , تعداد کافه های سطح شهر رو به فزونی یافته است و به طبع فرهنگ کافه نشینی نیز افزایش یافته است.

فرهنگی که شما را مجاب می کند گفتگو کنید , معاشرت کنید , کتاب بخوانید و به طبع موسیقی خوب گوش دهید, فرهنگی که در قطب متضاد عوام زدگی و رشد بی قاعده تکنولوژی است.

اگر قصد دارید کافه راه بیندازید قبل از سختی های کار کمی از لذت های این کار به شما می گویم, اینکه دوستانی خواهید داشت تا در اوقات بیکاری و خستگی به انجا بروید و با انها معاشرت کنید , اینکه مشتریان در صورتی که خدمات خوبی بدهید از شما تشکر خواهند کرد و لذت این تشکر خستگی روز را ازتن شما در خواهد کرد, روابط اجتماعی شما را ارتقا خواهد داد و به طبع معلومات عمومی شما نیز در نتیجه مصاحبت با دوستان ارتقا خواهد یافت.

ولی به سراغ دردسر های این کار ,اولین و شاید بزرگترین مشکل شما سرو کله زدن دائمی با اداره اماکن خواهد بود , باید یک سری ضوابط را رعایت کنید ,مثلا داخل کافه سیگار نکشید , ساعت ۱۲ تعطیل باشید و شئونات اسلامی را رعایت کنید و امادگی برخورد با طرح های مختلف اماکن را هم داشته باشید , در صورت رعایت نکردن پلمب خواهید شد.

خان دوم اداره بهداشت است , جهت حفظ سلامت خود و مشتریان می بایست ضوابط طول و دراز بهداشتی را رعایت کنید .در غیر این صورت پس از دریافت اخطار پلمب خواهید شد.

خان سوم اداره مالیات و شهرداری است که با رعایت ضوابط مخصوص به خودشان نفس راحتی خواهید کشید.و زیاد بابت این دو مورد نگرانی به خود راه ندهید.

خان چهارم خرید مواد اولیه خوب و مرغوب با قیمت مناسب است تا بتوانید هم مشتریان خود را راضی نگه دارید و هم به مشتریان خود بیفزایید.

خان پنجم اینکه هر روز باید سرکار خود باشید و فکر استراحت و تفریح را از سرتان بیرون کنید , چون هیچ کس مثل خود شما برای کارتان دل نخواهد سوزاند.اگر صبحانه سرو می کنید باید از ساعت ۸ صبح در محل کافه حاضر شوید تا ۱۲ شب.

خان ششم آمادگی برای مقابله با بحران های اقتصادی و هزینه کردن از جیبتان در برخی ماه های و ایام می باشد .

برای شروع و راه اندازی کافه باید تمام مواردفوق را در نظر بگیرید و برای حداقل ۶ ماه هزینه کافه تان پس انداز داشته باشید و سپس تصمیم به راه اندازی کافه ای در کلانشهر تهران نمائید.و این نکته هم در نظر داشته باشید طبق گفته اتحادیه کافی شاپ نزدیک به ۷۵۰۰ کافه رسمی و غیر رسمی مشغول فعالیت در شهر تهران هستند.

 

 

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *