قابل توجه مدیرانی که به فکر بازدهی بهتر کارمندان خود هستند!

محل کار، یکی از مهمترین مکان هایی است که ما در طول روز زمان زیادی را در آن سپری می کنیم؛ بنابراین حتما برایمان مهم است که ساعات کاری خود را در محیطی با آرامش کامل بگذرانیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید دکوراسیون داخلی محل کار بر عملکرد کارمندان تاثیر بسیار زیادی دارد و چه بسا مدیران شرکت ها به این مسئله مهم توجهی نمی کنند و محیط کار برای کارمندان کسل کننده شده و دیگر بازدهی مناسبی برای کار نخواهند داشت. پس بهتر است زودتر دست به کار شوید و تغییری به دکوراسیون دفتر خود بدهید.

در ادامه می توانید ایده هایی برای زینت بخشیدن به فضای دفتر کار را مطالعه بفرمایید:

خلاقیت فردی

در هر نوع کاری خلاقیت حرف اول را می زند. قبل از شروع کار، روی صندلی بشینید و با یک کاغذ و خودکار ذهنتان را درگیر کنید. حتما لازم نیست از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. گاهی با کمی خلاقیت می توانید بهترین ها را برای خود طراحی کنید. شما بسته به شغل و کارتان ممکن است طرح های مختلفی را انتخاب کنید. شاید دکوراسیون یک دفتر مهندسی با دفتر گرافیکی و یا مطب یک پزشک تفاوت هایی داشته باشد که انتخاب آن ها در نهایت به سلیقه شما بر می گردد.

رنگ محیط دفتر کار

رنگ دفتر کار

رنگ.رنگ.رنگ معمولا یکی از مهمترین دغدغه های زندگی همه ما است. اما سعی کنید در دفتر خود کمی از سلیقه شخصیتان بگذرید و رنگی را انتخاب کنید که فکر می کنید معمولا مورد پسند اکثر مردم قرار می گیرد. می توانید از رنگهای روشن و الهام بخش استفاده کنید و یا حتی از رنگهای خنثی مانند رنگ سفید و کرم با کمی تزئین از رنگهای  پرتغالی و لیمویی بهره ببرید.

مبلمان ارگونومیک

مبلمان اداری

از آن جا که بیشتر انرژی و وقت خود را پشت میز کار خود می گذرانید، داشتن یک میز و صندلی  ارگونومیک در دفتر کار امری مهم در داشتن یک محیط شیک و آرام است. حس آرامش بر روی مبلمان کاری در طول روز باعث کمتر شدن خستگی شما می شود.

قفسه ها و فایلینگ

filing

یکی از مهمترین لوازم اداری برای نگهداری بیشتر اسناد و مدارک، فایلینگ و قفسه ها می باشد. این لوازم نه تنها باعث نظم و ترتیب در دفتر شما می شود بلکه زیبایی خاصی برای محیط کاریتان ایجاد می کند. در انتخاب قفسه های زیبا و متناسب با دکور دفتر خود، دقت لازم را داشته باشید چون داشتن فایلینگ و قفسه، نظم خاصی به دفتر کار شما می دهد.

نورپردازی

نورپردازی دفتر کار

نور پردازی برای هر محیطی لازم و ضروری است. حتما به این قضیه توجه کرده اید که گاهی نور یک لامپ کوچک بر روی یک تابلو ساده چقدر بر زیبایی آن تاثیر داشته باشد. نور کافی در محیط باعث سرعت بخشی  مطالعه و سهولت کار، نور ملایم باعث  آرامش و نور پردازی های زیبا (سایه و روشن) باعث زیبایی دو چندان دفتر کار شما و عملکردتان می شود. پس می توانید از همه این مزیت ها استفاده نمایید و هر قسمت از دفتر خود را متناسب با کاربرد آن نورپردازی کنید.

تزئینات جزئی و زیبا

دکوری های زیبا، گلدان، ساعت دیواری، آکواریوم، آثار هنری، تابلوهای برجسته، عکس هایی از کسب مهارت و دیپلم های افتخار و بسیاری موارد دیگر که باعث افزایش روحیه شما می شود ،می تواند هم درتزئین دفتر کار و هم در بهبودی سلامت روان شما در انجام کارها قدرت بخشی خود را نشان دهد. فضای کار هر چقدر یک فضای هنری منحصر به فرد باشد از حالات خشک و جدی دوری می کند و برای شما و اطرافیانتان دلپذیرتر خواهد شد.

در نهایت در هر پست و مقامی که هستید، یک دفتر شیک و منظم برای خود تهیه کنید تا تشویقی برای انجام کار شما باشد و کارمندان در وقت کاری خود بهترین عملکرد را داشته باشند.

About soltani

از نویسنگان جدید و حرفه ای و خوش ذوق مجله کادوکارت

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *