شیشه های دکوراتیو، دکوری زیبا برای شما

شیشه از قرن ها قبل یکی از دکوری های زیبا در خانه محسوب می شد. امروزه نیز از شیشه ها استفاده زیادی در دکوراسیون داخلی منزل  و سایر ساختمان ها دارد. در واقع شیشه علاوه بر این که به عنوان مصالح ساختمانی و آماده سازی ساختمان از آن استفاده می شود؛ یکی از متریال هایی است که برای زیبا سازی فضای منزل بکار می رود.

شیشه های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی

گذشته شیشه در دکوراسیون داخلی

تاریخچه شیشه به حدود بیش از چهار هزار سال می رسد و بعد از حدود ۲ هزار سال پس از آن، کم کم تولید شیشه های ظریف در ترکیب پنجره ها زیاد شد و بعد از آن از این شیشه ها در دکوراسیون داخلی منازل استفاده شد. سالیان سال گذشت و پیشرفت هایی در کاربرد این علم انجام شد تا که امروزه گسترده ترین آن ها، تولید شیشه به روش شتاوری (فلوت) است که در این روش برای دستیابی به سطحی کاملا صاف و عاری از موج، آن را روی قلع مذاب شناور می سازند.

انواع کاربرد شیشه در دکوراسیون داخلی

  • کاشی کاری شیشه ای

بهترین جایگزین در حال حاضر برای کاشی های سرامیکی، کاشی های شیشه ای است. این کاشی های فشرده اغلب در دکوراسیون سبک مدرن به عنوان پارتیشن برای جداسازی دو فضا و همچنین زیبایی روی سطح یکی از دیوارها و یا کنج آپارتمان ها بکار می رود. این کاشی های شیشه ای زیبا، نه تنها از نظر زیبایی،  درخشندگی و استحکام نسبت به کاشی های سرامیکی برتری دارند بلکه قابلیت نورپردازی از پشت و رو را نیز دارند.

  • نقش برجسته های شیشه ای در دکوراتیو

نقش برجسته

ایجاد نقش روی شیشه ها یکی از راه کارهای زیبا سازی فضای منزل شماست. با توجه به خاصیت عبور نور از شیشه، این نقش ها در پشت شیشه سایه هایی را ایجاد می کند که باعث زیبایی دوچندان منزل شما می گردد و طیف های بسیاری را بوجود می آورند. این شیشه ها نیاز طراحان را براورده می کند، خواه یک طراحی شیشه ای باشد و یا ترکیبی از متریال های موجود در بازار را دارا باشد.

  • بلوک های شیشه ای

بلوک شیشه ای

این بلوک ها دارای دو جداره بوده که به صورت وکیوم می باشد. فضای میانی آن ها خلا می باشد. این بلوک های شیشه ای عایق بسیار خوبی برای سرما، گرما، رطوبت و صدا بشمار می آید. این بلوک های شیشه ای، علاوه بر تحمل فشار بسیار بالا، قابلیت عبور نور را نیز دارد و به همین منظور کاربرد زیادی در ساخت دیوارهای داخلی، عناصر خارجی، پارتیشن بندی و حتی وسایل دکوراتیو دارند.

از شیشه های دکوراتیو به خاطر این که طرح ها، رنگ ها و اشکال مختلفی دارند و به خاطر سبک بودن آن استفاده زیادی در دکوراسیون داخلی دارد. همچنین شیشه های دکوراتیو در برابر حرارت و رطوبت مقاوم می باشد و نصب آن ساده است ولی دقت داشته باشید که برای ایمنی این نوع شیشه ها و جلوگیری از خرد شدن هنگام حادثه، می بایست از مواد مخصوص مانند لایه های پلیمری استفاده شده باشد.

About soltani

از نویسنگان جدید و حرفه ای و خوش ذوق مجله کادوکارت

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *