سریال پریا

سریال پریا

انتظار میرفت که سریال پریا، که بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده بود، پایان صحیح و منطقی داشته باشد. اما بیشتر شبیه به فیلم های هندی بود. آیا این سریال ها با موضوعات مختلف و آموزنده باب سلیقه مردم هست؟

سریال پریا

سریال پریا

مشکلات سریال «پریا» و انتقاداتی که به آن وارد است برای همه مردم واضح وروشن هست. سریال از قسمت ۱۸ به بعد، کاملا دوقسمت می شود و وقتی پای سوژه ایدز به میان می آید، ساختاری کاملا مستند پیدا می کند. با همه انتقاداتی که به سریال وارد بود، می شد امیدوار بود که در قسمت آخر که دوشنبه شب روی آنتن رفت، حداقل به بخشی از ابهامات پاسخ داده شود یا اینکه سریال، پایان درستی داشته باشد.

پخش قسمت آخر، همه امیدها را از بین برد. بعد از یک دعوا و بزن بزن نمایشی، همه چیز گل و بلبل شد و نهایتا به هندی ترین حالت ممکن تمام شد.

آیا در قسمت آخر توضیحی در مورد بیماری ایدز داده شد؟ اگر یک سریال ساخته می شود به منظور اطلاع رسانی یک بیماری و عواقب و شایدها و نباید هایش، آیا لازم نیست که روشن تر بیان شود؟ این می تواند مشکل فیلم نامه نویسی باشد یه کارگردانی؟

و اما نکته پزشکی این سریال: خانم دکتری که کنار سریال مدام راجع به ایدز صحبت می کرد، تاکید داشت که بیماران مبتلا، با رعایت یک سری موارد، می توانند زیر نظر پزشک بچه دار شوند و زمان زایمان باید یک سری موارد حتما رعایت شود. بعد از این همه صحبت، یک مرتبه می بینیم که پریا می گوید باردار است.

یعنی اینکه بارداری کاملا ناخواسته اتفاق افتاده! پس حرف های خانم دکتر درباره اینکه بارداری صرفا باید طی شرایط خاص اتفاق بیفتد چه می شود؟ حالا خانم دکتر خیلی راحت می گوید اشکال ندارد. امیدواریم بچه مبتلا نشود! خب این همه اطلاع و آگاهی که دکترها داده بودند به چه دردی خورد؟

هنوز مشخص نیست که این قصه پرابهام و این پایان بندی عجیب، از داخل فیلمنامه سعید فرهادی بیرون آمده یا خود سهیلی زاده چنین سلیقه ای داشته. فرهادی چند هفته پیش گفت «چیزی که مردم روی آنتن می بینند از لحاظ اجرا خیلی با فیلمنامه متفاوت است. نزدیک به بیست الی سی درصد از فیلمنامه حذف شده به دلایلی که هنوز برای خود من هم نامعلوم است؛ چه از نظر جزییات، چه به شکل سکانس کامل و چه از نظر دیالوگ.

این که این اتفاقات بدون حضور و اجازه نویسنده رخ دهد، یک حرکت خلاف هنجار و غیراخلاقی است و حالا بعد از اتمام سریال بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.»

سریال با همه ابهاماتش تمام شد و به نظر می رسد فعلا تمایلی به صحبت راجع به چند و چون «پریا» نداشته باشد.

سریال پریا

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *