خانه خود را رنگی کنید

خانه شما محیط زندگیتان است پس برای داشتن یک خانه ای دلنشین، شاد و به دور از استرس، بجز چیدمان درست و مناسب، می توانید از رنگ های بسیار قوی در جهت سلامت روح و روان و آرامش خانواده خودتان استفاده کنید. اما زود دست به کار نشید و قبل از شروع  کار کمی در زمینه رنگ ها مطالعه کنید تا با استفاده از رنگ مناسب، حس خوبی به دکوراسیون منزل بدهید.

رنگ دکوراسیون

  • خودتان را با رنگ صورتی محاصره کنید

دختر بچه ها عاشق رنگ صورتی هستند چون ذات دختر ها به دنبال آرامش است. از رنگ صورتی که رنگ آسودگی خاطر است در جای جای خانه خودتان استفاده کنید. صورتی جو آرامی را به خانه شما هدیه می دهد و شما می توانید از صورتی در دستشویی، حمام، اتاق خواب و یا باقی فضاها استفاده کنید.

  • زرد، رنگ تقویت روحیه

اگر احساس افسردگی و ضعف می کنید که امیدوارم همچین حسی هیچ وقت به سراغتان نیاید، زرد عامل قوی ای برای بالا بردن روحیه  و کاهش استرس شماست. البته در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید چون برخی از ترکیب های رنگ زرد باعث ایجاد ترس می شوند.

  • از آبی برای محیط آرام و خوابی خوش استفاده کنید

آبی رنگ آرامی است و با استفاده از آن در دکوراسیون خانه خود می توانید محیطی آرام برای خواب فراهم کنید. ارزش رنگ آبی را زمانی خواهید فهمید که وقتی با لباس آبی در جمع همکاران خود هستید و می توانید به راحتی ارتباط خوبی را با آن ها برقرار کنید.

رنگ خانه

  • رنگ سبز برای محیط و جا لباسیتان مناسب است

سبز رنگی گرم و انعطاف پذیر است و برای اتاق خواب و نشیمن مناسب است.  شما می توانید همچنین از رنگ سبز گیاهان، در دکوراسیون و طراحی داخلی خود استفاده کنید و با لباس سبز به جنگ خستگی ها بروید.

  • بنفش رنگ قوت بخشی

بنفش رنگ هوشمندی، آرامش و قوت است. برای ارتقا محیط آرام از آن استفاده کنید. این رنگ خواصی بین رنگ آبی و قرمز دارد.

  • حس تمیزی را با رنگ سفید تجربه کنید

سفید پاک کننده و تسویه کننده است. در دکوراسیون خانه، سفید می تواند حس تمیز بودن و ظاهری آراسته را به همه القا می کند. عمده جا لباسیتان را سفید کنید. رنگ سفید آنقدر قوی است که با بودن کمی چرک، باز هم احساس خود را می رساند و محیط تمیز و آراسته را برایتان به ارمغان می آورد.

  • قرمز، رنگ قدرت

شاید رنگ کردن کل خانه با رنگ قرمز کمی نا مناسب باشد چون قرمز باعث بالا بردن ضربان قلب می شود و انرژی شما افزایش پیدا می کند و این برای کسانی که به دنبال حس آرامش در خانه هستند مناسب نیست. سعی کنید از رنگ قرمز جذاب در قسمت های کمی از خانه استفاده کنید. اگر دقت کرده باشید از این رنگ در غذاخوری ها و فست فودها استفاده می شود چون باعث افزایش اشتها می شود.

ترکیب رنگ در خانه

بجز این رنگ ها، شما می توانید با ترکیب کردن رنگ های مختلف مثل آبی و بنفش، سبز و آبی، آبی و زرد و … طراحی زیبایی به خانه خود بدهید ولی در انتخاب رنگ ها خیلی دقت کنید چون ممکن است انتخاب نامناسب رنگ خانه شما، باعث شود بعد از مدت کوتاهی از آن خسته شوید.

About soltani

از نویسنگان جدید و حرفه ای و خوش ذوق مجله کادوکارت

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *