حمام و دستشویی خود را رویایی کنید

از آن جا که حمام محلی برای نظافت و تمیزی است؛ بنابراین می بایست یک محیط بسیار تمیز و آرام باشد.  بعد از یک روز کاری سخت برای شما، بعضی مواقع یک دوش آب گرم، هم باعث رفع خستگی شده و هم از لحاظ روح و روان آسودگی خاطر شما را به همراه دارد؛ بنابراین بهتر است محیط حمام شما نیز آرامش بخش باشد. در ادامه نکاتی برای طراحی و دکوراسیون حمام و دستشویی برای شما آورده شده است تا با رعایت آن ها بتوانید حمامی زیبا برای خود دکور کنید.

دکوراسیون حمام و دستشویی

  • از لامپهای زرد (که امروزه به نورهای آفتابی معروفند) در حمام خود استفاده کنید. بازتاب نور زرد در کاشی های سفید یک حالت ایده آل را برای شما ایجاد می کند. یکی از مشکلات همه ما در حمام، اصلاح کردن در آینه های کم نور است. سعی کنید در اطراف و بالای آیینه های حمام خودتان از لامپ استفاده کنید تا نور کافی برای دیدن و همچنین برای اصلاح کردن به اندازه کافی باشد.
  • شما هم از آن دسته خانم ها هستید که عاشق شمع هستند؟ پس دست به کار بشوید و با قرار دادن شمع های زیبا و صابون های معطر در جلوی آینه (شیشه مستطیل شکلی که لوازمی از قبیل لیوان و مسواک و.. را روی آن می گذارند) به دکوراسیون حمام و دستشویی خود زیبایی هدیه دهید.
  • سعی کنید پرده حمام خود را طوری انتخاب کنید که همرنگ با کاشی های حمام باشد و طرح های آن شلوغ نباشد زیرا هارمونی فضا را بر هم می زند. برای رخت چرک هایتان از سبد چوبی و حصیری در دار استفاده کنید و نگذارید با دیده شدن آن ها، حمام شما جلوه بدی پیدا کند.
  • حوله ها را مانند پرده ها ساده و روشن انتخاب کنید و آنها را مرتب آویزان کنید و یا تا کرده و در قفسه مخصوص واقع در رختکن حمام قرار دهید.

دکور حمام

  • به پا دری و یا موکتی که می خواهید جلوی وان یا مقابل روشویی قرار دهید، توجه کنید که رنگ، بافت و طرح آن متناسب با دیگر وسایل حمام شما باشد.
  • به جای پنهان کردن بسیاری از وسایل موجود در حمام سعی کنید آنها را با تزئینی خلاق در معرض دید و دسترس قرار دهید.
  • از وسایل تزئینی نظیر صدف، سنگ های طبیعی که آخر هفته ها در کنار رودخانه ها و سواحل دریای شمال جمع کرده اید، میوه درخت کاج و صنوبر، گل ها و شاخه های خشک شده و عناصری ازاین دست در دکوراسیون حمام خود استفاده کنید تا موجب زیبایی هرچه بیشتر حمام و دستشویی شما شود و هم این که احساس نزدیکی طبیعت را در فضای داخل حمام خود حس کنید.
  • اگر صدفی بزرگ دارید می توانید به عنوان جا صابونی در حمام و دستشویی از آن استفاده کنید. می توانید پنجره های کوچک حمام و دستشویی را با حصیرهای کوچک کرکره ای بپوشانید.
  • استفاده از بعضی از عناصر طبیعی که در خیلی از جاها آن را غیر ضروری می دانید و توجه ای به آن ها نمی کنید، می تواند باعث زیبایی دو چندان حمام و دستشویی شما شود.
  • در حمام و دستشویی از رنگهای سفید و کرم و یا از این قبیل رنگ ها استفاده کنید به خصوص برای کاشی ها و روشویی ها.

شما می توانید با خریدن وسایلی زیبا و کوچک برای حمام و دستشویی خود و مخصوصا نظافت همیشگی آن حس خوبی را برای خانه خود ایجاد کنید. با رعایت یک سری نکات کوچک شاید بتوانید یک دکور زیبا برای حمام خود طراحی کنید و بعد از یک روز پر استرس و خسته کننده در بیرون از خانه، دوش گرفتن  در یک حمام رویایی تمیز مطمئنا به شما می چسبد.

About soltani

از نویسنگان جدید و حرفه ای و خوش ذوق مجله کادوکارت

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *