ته دیگ هفته ۳۴: پلیس فتا و انفجارهای پاریس

پلیس فتا

اصولا ته ديگ بخش خوشمزه غذاي ما ايراني هاست که در مواردي براي تصاحب آن نقشه ها کشيده مي شود و بزرگتري و کوچکتري و فاميل و غريبه هم نمي شناسه.ته ديگ بخش زيرين پلو هست که به علت تجمع روغن و تماس نزديک تر با اتش طلايي مي شود.ديگه اگه سيب زميني هم باشه که هيچي .هر هفته ما يه خبر رو به عنوان ته ديگ هفتمون که يا طلايي و زعفرونيه يا سوخته و زغال شده بررسي مي کنيم.

دو اتفاق مهم در هفته ای که گذشت رخ داد که هر جفتش تا حدودی تلخ بود و انعکاس زیادی هم داشت ، یکی در سطح جهانی و دیگری در سطح ایران فقط . فاجعه اول انفجار تروریستی بود که عده ای بی گناه را هدف گرفته بود ، عده ای که نه سیاستمدار بودند و نه علاقه مند به ان ، فقط دوست داشتند بروند کنسرت ، همین و بس .فکر هم نمی کردند که قبل رفتن کنسرت باید از عزیزانشون خداحافظی کنند ، این فاجعه به هر دلیل و با هر انگیزه ای و در هر کجای دنیا اشتباست .

اتفاق دوم ماجرای لوس و بی مزه پسری بود که کلی عکس تو اینستاگرام از خودش و خانم های نپوشیده پخش کرد و بعدش اومد و گفت که گوشیشو دزدین و ” پلیس فتا حواسش به همه چی هست”از بین این ۲ تا اتفاق اتفاق دوم به اندازه کافی جای بررسی و حتی تدریس جز دروس جامعه شناسی رو هم داره .

مرحله اول : آبکش کردن پلو

ابتدا پسر مورد نظر کلی عکس آماده داشت که در این عکس ها  بک گراندش معمولا  پارتی بود ، یا مهمونی های خفن ، و موضوع هم پسری بود که بعدا معلوم شد کارگر است و مستاجر که در کنار تعدادی دختر با وضعیت های خیلی صمیمی عکس گرفته بودند.حالا ظاهر و پوششون درست نبود یا خیلی صمیمی بودند و درحال گاز و نیشگون و….. داستان دیگری بود.خلاصه مصالح اماده شده بود و ملت همیشه منتظز سوژه هم دست به کار شدند.

مرحله دوم : دم کردن پلو

در مرحله بعد عکس ها شروع به پخش شدن کردند ، حالا یا به وسیله خودش یا به وسیله آقا دزده ،به هر ترتیبی بود عکس ها شروع به دست به دست شدن کردند ، و شده بود سوژه همه .عکس ها بالاخره جذابیت خودشو داشت دیگه ،کلا هر کس که اینکارو کرده بود کار بی مزه ای کرده بود ، تو اینستاگرام و گروه های تلگرامی مشابه این عکسا زیاد بود . ولی پسرک داشت یواش یواش به شهرت می رسید

.3800068_795

مرحله سوم : ته ديگ بستن

هر انگیزه ای که وجود داشت باعث شد پسر داستان یک کلیپ بده و طی اون اعلام کنه گوشیش دزدیده شده و یک نفر عکس های تو گوشی راداره پخش می کنه و دخترای تو عکس هم خواهر و دختر عمه و دختر خاله و زنداداشه !!!!!!!و این قضیه رو پیگیری می کنه و طی جمله تاریخ اعلام کرده که ” پلیس فتا حواسش به همه چیز هست ” و به زودی مرتکبین به  سزای عملشون می رسند .این کلیپم شروع به دست به دست شدن کرد و باعث خنده شد

3800067_448

مرحله سوختن ته ديگ

انقدر قضیه شورش در اومد که پلیس فتا که این مدت ساکت نشسته بود و منتظر پایان این خیمه شب بازی بود حوصلش سر رفت و پسر رو دستگیر کرد . پسرم خیلی زود اعتراف کرد که خودش این عکسارو پخش کرده و اصلا هم پولدار نیست و یه مستاجر و کارگر املاکی هست و این عکسهای صمیمی هم هیچ کدوم دوست دخترش نبودند و همه همین جوری گرفته شدند.

 

قصه ما به سر رسید و کلاغه به خونش نرسید

 

پلیس فتا,پلیس فتا,پلیس فتا,پلیس فتا

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *