بگو به ژوله راي ميدي يا مشهدي؟؟؟ تا شخصيتتو حدس بزنم!!

بگو به ژوله راي ميدي يا مشهدي؟؟؟ تا شخصيتتو حدس بزنم!!

پس از سالها تماشا نکردن تلويزيون و تحريم آن ، بالاخره يکي از شب ها به زور فاميل ها که جمعه شب خونمون بودند ، مشغول تماشاي برنامه خندوانه شديم ، البته ناگفته نماند که تو محل کار ، دوستان و حتي تو تاکسي هم کم و بيش صحبت اين برنامه رو شنيده بودم و نمي دونم چرا کنجکاو نشده بودم تماشاش کنم.شايد زور منزل به سريال هاي ترکيه اي مانع شده بود.

امير مهدي ژوله رو از خيلي سالهاي قبل به واسطه نوشته هاش تو مجله چلچراغ مي شناختم ، و به خاطر فاميلي خاصش اسمش به ياد آدم مي موند ،البته ناگفته هم نمونه که سبک نوشته هاش و ادبياتش هوشمندانه و خاص بود.بعد هم که شروع کردند به نويسندگي در بعضي سريال هاي مهران مديري که ديالوگ ها و شوخي هاي نوشته ژوله به درشتي مشخص بودند و علي مسعودي يا مشهدي را از همون برنامه شناختم با گرمي و صميميت شوخي هاش .
تو جمع مهموني جمعمون همه جور سن و ادمي بودند ، از مرد ?? ساله تا نوجوون ?? ساله.خلاصه عمو و عمه و دختر عمه و …..جمع بودند.وسط برنامه دو گروه شده بودند بعضي قسمت هاش اين گروه مي خنديدند و اون گروه با بهت و تعجب نگاهشون مي کردند و بعد نوبت اون گروه ميشد .
رقابت بين ژوله و مشهدي رقابت بين دو سليقه کاملا متفاوت بود ، ژوله استنداپي رو اجرا کرد که معلوم بود روي متنش روزها فکر کرده ، ترجيع بند هايي وسط نوشته هايش گذاشته ( گوشي رو دست بچه ها نديد ) و بعد از هر ترجيع بند سراغ مطلب ديگري مي رود و روي مطالبي که به عنوان نوستالِژي انتخاب کرده نهايت دقت رو به خرج داده تا با هم هماهنگ باشند . ژوله سعي در کنترل لحن صداش و ادبياتش مي کند که به دليل عدم تسلط ، در بعضي قسمت ها نمي تونست لحن صداشو کنترل کنه و فراز و فرود درستي نداشت .البته انتخاب يه اجراي نوستالژيک از هوشمندي ژوله بوده و مطمئنا قشر بسياري به او راي خواهند دادو اجراي ژوله خيلي به روز تر بود
علي مشهدي يا مسعودي در خاطره گويي بسيار مسلط تر نشون داد و از تمام اجزاي بدنش نيز در اين راستا استفاده کرد که به سابقه تئاترش بر مي گردد.روش استنداپ علي مشهدي اينجوري نشون مي داد که خاطره اي رو انتخاب کرده و تو ذهنش بهش پروبال داده و با خيال راحت مشغول تعريف کردنش شده و زياد به ترجيع بند نوشته هاش فکر نکرده.
افرادي که به اصطلاح درون گرا هستند با طنز ژوله مطمئنا ارتباط بهتري برقرار خواهد کرد ، چون اين نوع طنز برامده از مطالعه و به روز بودن اطلاعات اجرا کننده ان ميباشد (درون گرايي :ويژگي خُلقي است که با ديدگاه دروني ذهني همراه بوده و فرد دورن گراآمادگي بيشتري براي خود داري و تسلط بر نفس از خود نشان مي‌دهد. اين افراد کمتر تمايل به حضور در جمع دارند و و بيشتر دقت خود را به مطالعه و فعاليت هاي ذهني انفرادي مي‌گذرانند)
از خصوصيات عمده درون گرايان مي توان به داشتن شرم و خجالتي وبودن ، کارايي بيشتر در عمليات انفرادي ، داشتن عقايد نو و جديد و…. اشاره کرد

افرادي که به اصطلاح برون گرا هستن مطمئنا با طنز علي مشهدي ارتباط بهتري برقرار خواهند کرد ، طنز روان ، سليس و با اجراي شديد بدني (برون گرايي: ويژگي خُلقي است که با ديدگاه عيني و خارجي مشخص شده و با فعاليت عملي بالاتري همراه است، افراد برون‌گرا از آمادگي کمتري براي تسلط بر نفس خويش برخوردارند.)
از خصوصيات افراد برون گرا هم مي توان به حرف زدن رک و صريح ، پر حرف بودن ، علاقه به کارهاي گروهي ،ريسک پذير ، عضويت در گروه هاي جديد و….اشاره کرد
حالا شما با کدوم يکي بيشتر خنديديد؟؟؟؟؟

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

1 Comment

  1. آموزش php می‌گه:

    من به مشهدی رای دادم…خیلی باحال بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *