بشنو و باور نکن (دروغ هایی که عادی شده اند)

تا حالا دقت کردید چه دروغ هایی رو هر روزداریم می شنویم و چون عادت کردیم به روی مبارکمان نمی آوریم ، البته دروغ های  مرگ و زندگی نیستند ولی دروغ دروغه دیگه  و خیلی ساده از کنارشون رد می شیم.شنیدن این دروغ ها در ناخود اگاه ما ثبت می گردد و به تدریج باعث می شود از شنیدن هیچ دروغی نه تنها ناراحت نشویم ، بلکه خودمان نیز به دروغ پردازی رو بیاوریم.ما می خواهیم دراین نوشته به دروغ هایی که هر روز می شنویم بپردازیم:

۱) حراج به علت تغییر شغل : یکی از رایج ترین دروغ های بازاریابی ، که دیگه قدیمی شده و کارکردی هم ندارد.ولی هنوز رو شیشه بعضی مغازه ها دیده می شود.حراج به علت تغییر شغل ، حراج به علت جابجایی ، حراج به هزار دلیل دیگر، ولی گول هیچ کدام از اینها را نخورید.البته موارد استثنا هم به ندرت ، خیلی کم وجود دارد

۲) یک نفر حرکت : این هم یکی دیگر از دروغ های رایج راننده تاکسی ها جهت جذب مسافر برای حرکت سریع تر است.وقتی هم که سوار می شوید تازه می بینید که اولین نفر هستید .و باید منتظر ۳ نفر دیگه هم بشینید.

۳) تو اولین نفر هستی که...: کلا هیچ وقت اولین نفری وجود نداشته است ، تو اولین نفری هستی که بهش اعتماد می کنیم ، تو اولین نفری هستیکه عاشقش شدم، تو اولین نفری هستی که اومدم خواستگاریتو و……..

۴)فیلمی متفاوت از : این هم حربه ای فریبنده که شما بروید و فیلم را تماشا کنید , و البته بیشتر این فیلمی متفاوت ها از نظر خود کارگردان و تهیه کننده و احتمالا دوستانش است.پس هیچ وقت منتظر فیلمی متفاوت نباشید.دقیقا مثل اینکه بگوییم رفتاری متفاوت از من !!!!!

۵)سایپا مطمئن : حالا این ۲ کلمه را می توانید یک شوخی ترسناک بپندارید , یا اطمینان کنید و وصیت نامتون رو هنگام رانندگی تو جیبتون داشته باشید.انتخاب با خودتون

۶)هیچ کسی یه شبه پولدار نشده : این هم فریبیست برای کسانی که دهانشان دارد آسفالت می شود و دور از جون مثل چی کار می کنند  تا امیدوار باشند ,ولی خیلی ها یه شبه پولدار شدند, با یه نوسان دلار , یا صاحب ارث شدن , پارتی پیدا کردن ,و……..

۷) آسمان همه جا یه رنگه : به نظر شما منطقی ست؟؟آیا اسمان سوییس برای یک شهروند سوییسی با آسمان یک زابلی یک رنگ است؟؟؟ یا مثلا آسمان ما با آسمان شیخ فلان امارات یک رنگه؟؟؟!!

۸)نگران نباش هنوز وقت داری : در بعضی مواقع واقعا وقت نیست ، مخصوصا مواقعی که با عصبانیت توام می شود ، دلتونو به این جمله هم خوش نکنید که وقت هست حالا حالا ، پس بزارید حالا حالا ها بتازونیم تا وقت برگشت بشه

کلی دروغ دیگه هم هست که روز و شب داریم می شنویم و یا داره به خوردمون میره ، ولی از فرط تکرار برامون عادی شده است ، و هیچ ناراحتی در ما ایجاد نمی کند ، شما هم تجربیاتتون را با ما درمیون بگذارید

 

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *