انواع تیپ های ظاهری مشاغل مختلف

حتما شما به تیپ های مختلف ظاهری در شرکت های مختلف برخورد کرده اید ، و خیلی کم پیش امده است که تمام شرکت ، به خصوص شرکت های خصوصی از ظاهر و پوشش یکسانی و هم شکلی پیروی کنند ، ولی اولین حسی که ارباب رجوع در مراجعه به شرکتی پیدا میکند تیپ و ظاهر کارمندان ان مجموعه است:

تیپ ادارات دولتی : وقتی وارد اداره ای شدید و با افرادی روبرو شدید که یا طلبکارند یا حوصله جواب دادن ندارند ،و به شدت سرشان داخل کامپیوترشان است ، بدانید که وارد یک اداره دولتی شدید .ظاهر این افراد معمولا شلوار پارچه ای و پیراهنی نسبتا آزاد است ، کفشهای مردانه و شاید صندل هم جهت رفاه حال کارمندان و عدم فشار به پاهای گرامی ملاحظه کنید.موها اشفته می شود تا اخر وقت ،پوشش کت و شلوار ها هم معمولا رنگ های تیره می باشد.

تیپ مهندسی شرکت های خصوصی  :معمولا شلوار جین یا کتان  با پیراهن داخلش می پوشند ،شلوار جین یا کتان جذب نیست ،بسیار آزاد است و همچنین پیراهن داخلش هم به مد و فیتنسی نمی باشد و حالت ازادی دارد .فرق عمده با گروه بالا شلوار جین یا کتان است.کفش ها معمولا کالج یا کتانی یا کفش کار است.کیف شامل لب تاپ جز محتویات این گروه می باشد.موها معمولا در انتهای روز اشفته می گردد.و اهمیت چندان ظاهر و تیپ برایشان ندارد.

تیپ کارمند های ساده شرکت خصوصی  : این گروه نه مهندسی هستند نه دولتی ، بین این دو تیپ می مانند .بعضی وقت ها لباس اسپرت می پوشند ، تیشرت جذب عموهای مدل فشن و بعضی وقت ها هم تریپ رسمی می پوشند ولی با توجه به میزان حقوق توقع برند ها  و پوشاک خاصی را نداشته باشید .البته خرید گوشی ایفون با وجودتمام بی پولی ها اجتناب نا پذیر است.

تیپ مشاغل بازاری  و فروشندگان : اندام بدنسازی شده ،تی شرت های آستین کوتاه ،شلوارهای جذب و همه چیز مطابق مد روز از خصوصیات این گروه شغلی می باشد.کفش های کالج یا کتونی یا هر چیزی که مد روز باشد را در این گروه شغلی می توانید بیابید.نوع ادبیات این گروه کاملا بازاری می باشد.

تیپ های برنامه نویسان و مشاغل کامپیوتری : این دسته معمولا دسته اشفته ای هستند ، و با توجه به مشغله زیاد معمولا به خودشان نمی رسند ،شلوار های گشاد کتان یا جین به همراه تیشرتی که ممکن است طرح های عجیب و غریبی هم روش داشته باشد .هدفون توی گوش از خصوصیات این گروه است .کیف کوله پشتی که شامل لب تاب ،تبلت ،کیف سی دی ، کلی سیم و کابل و ظرف اب معدنی خواهد بود.زیاد به این گروه سخت نگیرید.و بگذارید کارهایشان را بکنند.

تیپ جوانان مشاور املاکی : این جوانان انرژی زیادی رانشان می دهند ولی معمولا به صورت روتین وار و از روی عادت کاری را انجام می دهند ،دفرتچه ای در دست دارند و با بیان شیوایشان شما رابه سمت خرید ، یا اجاره ملک مورد نظرشان به شما همت می ورزند.

تیپ راننده ها : راننده های سواری و آژانس و مسافرکشان شخصی ،تیپی راحت است .شما هم اگر در طول روز مجبور باشید در این هوای گرم و سر و صدا و ادم های جوواجور کار کنید.مطمئنا اعصاب راحتی نخواهید داشت و البته فکر کافی برای به خود رسیدن همچنین.

تیپ دکتر ها : این تیپ معمولا تیپ رسمی دارند و در بیشتر موارد از کت و شلوار و کراوات استفاده می کنند ، موقع راه رفتن محکم و با اعتماد به نفس راه می روند ،و سعی می کنند خوش برخورد باشند.گرفتن یک کیف بزرگ با کیف جمع و جور شامل مهر و …..جز تیپ های ظاهری دکتران می باشد.

مدیران عامل :افرادی جدی و نتیجتا عبوس که تیپشان به شدت اداری می باشد ولی نه اداری دولتی ، اداری خصوصی ، برند می پوشند ،اودکلن می زنند ، کفشهایشان را در نمی آورند ، وشاید پیپ هم بکشند ، در بعضی مواقع هم کت تک با شلوار جین یا شلوار کتان می پوشند.

البته خیلی تیپ های دیگر را نیز می توان مورد بررسی قرار داد ،و این موارد فوق کلیتی نیستند ،پیش فرضیست که تقریبا در مورد ۷۰ درصد این مشاغل صدق می کند.البته یک نکن=ته دیگر اینکه این مطلب بخش وجه طنز نیز داشته و قصد توهین به هیچ شغلی را نداریم.

 

 

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *