آیا از پارتیشن در منزل خود استفاده می کنید؟

بسیاری از ما فکر می کنیم که پارتیشن ها را صرفا برای مکان های اداری و کاری و فقط برای جداسازی  یک محیط بزرگ به قسمت های کوچکتر باید استفاده کرد اما امروزه متخصصین دکوراسیون داخلی و خیلی از خانم ها و آقایان با سلیقه که به محیط زندگی خود توجه خاصی دارند و در طراحی دکوراسیون منزل خود با دقت عمل می کنند، استفاده از پارتیشن را در منزل خود  یک عنصر کاربردی می دانند. بهتر است بدانیم که پارتیشن ها انواع مختلف دارند، چه از نظر نوع کاربرد و چه از نظر رنگ، فرم و بافت و هر کدام از ما نسبت به نوع دکور منزل خودمان از آن ها می توانیم استفاده کنیم.

پارتیشن در اتاق

در ادامه  به چند نمونه از نحوه ی استفاده ی کاربردی و دکوراتیوی از پارتیشن در خانه اشاره می کنیم:

  • نوع کوتاه پارتیشن ها که روی زمین است مانند پانل ها، اکثرا ثابت نصب می شوند اما نوع متحرک آن مناسب تر است. از سطوح این نوع پارتیشن ها می توان برای قرار دادن دکوری های تزئینی استفاده کرد. این نوع پارتیشن ها معمولا دو سویه هستند که می توان از هر دو طرف آن وسایل تزئینی مانند دکوری های زیبا، سفال و انواع ماگ ها را قرار داد.
  • کسانی که علاقه زیادی به آکواریوم دارند بهتر است بدانند که اگر آکواریوم از دو طرف دید داشته باشد یعنی در جایی از منزل گذاشته شود که از دو طرف آن نمای کامل برای دیدن داشته باشیم، می توان آن را پارتیشن حساب کرد. بهترین نحوه ی قرار دادن آکواریوم طوری است که از چند جهت قابل رویت باشد. در این صورت مانع عبور نور و بسته شدن فضا نمی شود و در عین حال کار تقسیم سازی فضا را انجام میدهد.
  • پارتیشن ها چون فرمی تو خالی دارند، عبور دهنده نور هم هستند که البته با نصب نورهای نقطه ای می توانید از آن به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده کنید. نورها و نورپردازی ها را می توانید در طبقات یا قسمت بالای پارتیشن جا سازی کنید تا به حالات مختلف دربیاید.
  • اگر می خواهید از پارتیشن ها در اتاق کودکانتان نیز استفاده کنید مراقب باشید و از محکم بودن آن ها مطمئن شوید.استفاده از پارتیشن های تقسیم بندی در اتاق کودک برای فراهم کردن فضایی برای قراردادن وسایل بازی بسیار مناسب است.

پارتیشن در اتاق کودک

  • فرم طراحی پارتیشن ها امروزه بسیار متفاوت است مثلا استفاده از گره چینی، منبت کاری و دیگر هنرهای تزئینی برای زیبایی دکوراسیون استفاده می شود. به غیر از چوب می توانید از ترکیب چوب و ام.دی.اف  ،شیشه و چوب  و فلزات در طراحی پارتیشن خودتان استفاده کنید.
  • تنوع در مواد سازنده امکان ایجاد طرح های مختلفی را به شما می دهد. به عنوان مثال می توانید از باکس ها و طبقات کوچک و بزرگ چوبی و شیشه ای در ساخت پارتیشن استفاده کنید و به اشکال مختلف بروی داربست فلزی یا چوبی آن را مونتاژ کنید.
  • در محیط اداری و کاری از پارتیشن های چوبی و شیشه ای استفاده کنید که بتوانید آن ها را روی زمین پیچ کنید.

پارتیشن در منزل

  • بعضی از پارتیشن ها به جای این که به صورت دیوارک به زمین نصب شوند از سقف آویزان هستند و بدون اشغال فضایی از کف، دو قسمت را به صورت بصری و مجازی جدا می کنند.از این نوع پارتیشن ها در فضاهای اداری استفاده می شود.
  • پارتیشن ها در جاهایی هم ممکن است به حالت یکسره عمل کنند و دو دیوار روبروی هم را به یکدیگر متصل کنند در این صورت دو فضا را به طور کامل از هم جدا می سازند و حالت مستقل می گیرد. لازم به ذکر است که دراین نوع پارتیشن ها باید از در برای رفت و آمد استفاده کرد.

اگر دوست دارید در خانه خود از پارتیشن استفاده کنید باید توجه کنید که در جایی که لازم است از آن استفاده کنید و سعی کنیم بهترین مکان را برای آن پیدا کنید. اگر خانه شما کوچ است، بهتر است از پارتیشن هایی استفاده کنید که بتوانید یک سری از وسایل خود را نیز آن جا قرار دهید

About soltani

از نویسنگان جدید و حرفه ای و خوش ذوق مجله کادوکارت

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *