هر آنچه در مورد نوتلا می خواهید بدانید

در دنیای محصولات خوردنی، حساب نوتلا از بقیه جداست؛ شکلاتی که نه‌تنها طرفدار، بلکه عاشق و دل‌باخته‌های زیادی در سراسر دنیا دارد. تا جایی‌که قرار گرفتن نوتلا روی میز صبحانه می‌تواند صبحانه را از یک وعده غذایی ساده به یک اتفاق فوق‌العاده تبدیل کند.

اما این محصول خوش شانس، متعلق به کارخانه‌ای ایتالیایی است که سایر محصولاتش تا این حد خوش‌شانس و خوش‌اقبال نبودند. شرکت Ferrero که شکلات‌های Rocher آن هم شهرت زیادی در ایران دارد، در سال ۱۹۴۶ توسط Giovani Ferrero بنیان گذاشته شد. در دنیای کسب‌وکار معروف است که می‌گویند Ferrero شرکت مرموز و محرمانه است. این شرکت که مالکیت آن خانوادگی است ۱۸ کارخانه و ۲۱۵۰۰ نفر پرسنل دارد.

Ferrero یک محصول بسیار محبوب هم در بین بچه‌ها دارد. تخم‌مرغ‌های شانسی Kinder یا Kinder Surprise که ممکن است شما هم در کودکی به‌امید پیدا کردن یک اسباب بازی جالب، آنها را خریداری کرده باشید هم در سبد محصولات Ferrero قرار دارد.

Ferrero محصولات دیگری هم دارد که عبارتند از Mon Cheri و Pocket Coffee اما در بین همه این محصولات بدون شک پرفروش‌ترین محصول، شکلات صبحانه Nutela به حساب می‌آید. این شکلات فندقی که سال آینده ۵۰ ساله خواهد شد، به‌طور رسمی در ۷۵ کشور دنیا فروخته می‌شود و تقریبا به‌طور غیر‌رسمی در همه جای دنیا مشتری دارد.

نوتلا در واقع فرزند یک خوردنی قدیمی ایتالیایی به نام Gianduja است که گفته می‌شود در حوالی سال ۱۸۰۰ در تورین ایتالیا تولید شده بود. Gianduja ترکیبی از ۷۰ درصد خمیر فندق و ۳۰ درصد شکلات بود. نوتلا هم با کمی پیشرفت نسبت به Gianduja ترکیب زیر را در خود دارد:

۵۰ درصد شکر، روغن گیاهی (معمولا روغن نخل)، فندق، شکلات و شیر بدون چربی.
 
در بعضی از کشورهای دنیا این محصول به‌عنوان کرم شکلاتی معرفی و فروخته می‌شود اما در بعضی جاها مثل ایتالیا چون طبق استانداردها باید حداقلی از کاکائو خالص در محصول باشد تا بتوان به آن برچسب شکلات زد، نوتلا به‌عنوان کرم فندق فروخته می‌شود.

حدود نیمی از کالری این کرم شکلاتی از چربی و حدود ۴۰ درصد کالری آن از شکر ناشی می‌شود.

جالب است بدانید که نوتلا به‌دلیل تبلیغاتی که از نظر دادگاه ایالتی کالیفرنیا، برای فریب مردم در معرفی محصولی که برای سلامتی مفید است، ناچار به پرداخت سه میلیون دلار خسارت شد.

About گروه مقاله نویسی کادوکارت

در کنار کمک به تولد مجموعه کادوکارت , نوشتن جز دغدغه های همیشگی ایشان می باشد.

پست هاي مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *